Reklama

Reklama

Alpejski PŚ - triumf Hoefl-Riesch w zjeździe w Lake Louise

Niemka Maria Hoefl-Riesch wygrała piątkowy zjazd alpejskiego Pucharu Świata w kanadyjskim Lake Louise. Natomiast Amerykanka Lindsey Vonn w pierwszym starcie od lutego, kiedy nabawiła się kontuzji prawego kolana, znalazła się poza czołową dwudziestką.

29-letnia Niemka wygrała dziewiąty zjazd w karierze, a tyle samo triumfów ma w slalomie, do niedawna jej koronnej konkurencji. Czterokrotnie zwyciężała też w superkombinacji i raz mniej w supergigancie. Nie zdołała dotychczas stanąć na najwyższym stopniu podium tylko w slalomie gigancie.

Hoefl-Riesch uzyskała czas 1.56,03, lepszy o 0,70 s od Szwajcarki Marianne Kaufmann-Abderhalden oraz o 1,20 s od Włoszki Eleny Fanchini. Szósta z wynikiem słabszym o 1,54 s, była najlepsza alpejka poprzedniego sezonu Słowenka Tina Maze, a dziewiąta Szwajcarka Lara Gut - 1,76 s, która utrzymała prowadzenie w klasyfikacji generalnej PŚ.

Reklama

Jako ostatnia, z 61. numerem, ruszyła na trasę jedyna zgłoszona do zawodów Polka - Karolina Chrapek. Pokonała trasę o 5,13 s wolniej od Niemki i została sklasyfikowana na 58. miejscu, przy czym trzy zawodniczki nie dotarły do mety.

Natomiast Vonn straciła do zwyciężczyni 3,19 s i zajęła 40. miejsce. Czterokrotna triumfatorka klasyfikacji generalnej PŚ nie startowała nigdzie od fatalnego upadku podczas mistrzostw świata w Schladming, gdy zerwała więzadła krzyżowe, uszkodziła torebkę stawową i złamała kość piszczelową w prawej nodze. Przeszła operację oraz intensywną, wielomiesięczną rehabilitację.

Lake Louise to szczególne miejsce dla Vonn, bowiem aż 14 ze swoich 59 pucharowych zwycięstw odniosła właśnie w kanadyjskiej miejscowości, w tym po trzy w ciągu jednego weekendu w 2011 i 2012 roku. W sobotę odbędzie się tu drugi zjazd, a w niedzielę supergigant.

Po sześciu tegorocznych startach na prowadzeniu w rywalizacji o Kryształową Kulę utrzymała się Gut - 326 punktów, a Hoefl-Riesch jest druga - 293. Niemka za to została liderką klasyfikacji w zjeździe - 139 pkt, w której wyprzedza Szwajcarkę - 126.

Wyniki zjazdu w Lake Louise:

 1. Maria Hoefl-Riesch (Niemcy)                1.56,03

 2. Marianne Kaufmann-Abderhalden (Szwajcaria) 1.56,73

 3. Elena Fanchini (Włochy)                    1.57,23

 4. Anna Fenninger (Austria)                   1.57,30

 5. Nadja Jnglin-Kamer (Szwajcaria)            1.57,54

 6. Tina Maze (Słowenia)                       1.57,57

...

58. Karolina Chrapek (Polska)                  2.01,16   

Klasyfikacja generalna PŚ (po 6 zawodach):

 1. Lara Gut (Szwajcaria)                      326 pkt

 2. Maria Hoefl-Riesch (Niemcy)                293

 3. Anna Fenninger (Austria)                   225

 4. Mikaela Schiffrin (USA)                    220

 5. Tina Weirather (Liechtenstein)             185

 6. Tina Maze (Słowenia)                       166  

Klasyfikacja PŚ w zjeździe (po 2 zawodach):


1. Maria Hoefl-Riesch (Niemcy)                139 pkt 

2. Lara Gut (Szwajcaria)                      126

3. Elena Fanchini (Włochy)                    120

4. Marianne Kaufmann-Abderhalden (Szwajcaria) 109

5. Anna Fenninger (Austria)                    95 

6. Tina Weirather (Liechtenstein)              80

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy