Reklama

Reklama

Alpejski PŚ. Sobotni supergigant kobiet w Rosie Chutor przełożony na niedzielę

Zaplanowany na sobotę supergigant alpejskiego Pucharu Świata w Rosie Chutor został przełożony z powodu zbyt intensywnych opadów śniegu na niedzielę. To kolejna w ostatnich dniach zmiana w programie zawodów w Rosji.

W piątek odwołano pierwotnie zaplanowany na kolejny dzień zjazd - z powodu złych warunków pogodowych nie odbył się ani jeden trening. Na sobotę przesunięto niedzielny supergigant, a na dzień później dołożono kolejne zawody w tej konkurencji, które nie odbyły się w styczniu w austriackim St. Anton.

W sobotę jednak aura po raz kolejny pokrzyżowała plany organizatorom. Pierwszy supergigant przesunięto na niedzielę, a dodatkowy start odwołano.

Reklama

Oznacza to, że do końca sezonu pozostało jeszcze siedem zawodów, wliczając niedzielny supergigant na stokach w okolicach Soczi. Mikaela Shiffrin jest już pewna zdobycia po raz trzeci z rzędu Kryształowej Kuli. Prowadząca w klasyfikacji Amerykanka ma 719 punktów przewagi nad drugą Słowaczką Petrą Vlhovą. Zawodniczka z USA świętować mogła już w piątek, bowiem na liście startowej sobotnich zmagań nie było Vlhovej.

an/ co/

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL