Reklama

Reklama

Alpejski PŚ: Śnieg zasypał Kitzbuehel, kolejna zmiana programu

Organizatorzy zawodów alpejskiego Pucharu Świata w Kitzbuehel nie mają szczęścia do pogody. Najpierw brakowało śniegu, teraz jest jego nadmiar, co wymusiło zmianę w programie - przesunięte na późniejsze godziny zostały supergigant i slalom do superkombinacji.

Gęsty śnieg pada od nocy z soboty na niedzielę, co uniemożliwia przygotowanie trasy. Jeśli pogoda się nie poprawi, to rywalizacja może zostać odwołana. Na razie start supergiganta przełożono z 10.15 na 13.15, a slalomu z 15.15 na 18.00.

"Nie wygląda to dobrze. Daję 50 proc. szans na rozegranie zawodów" - ocenił najbardziej utytułowany polski alpejczyk Andrzej Bachleda-Curuś, który w Kitzbuehel startował wielokrotnie, a trzy razy stawał tu na podium zawodów Pucharu Świata.

Kapryśna pogoda pokrzyżowała w tym roku plany organizatorom. Najpierw dodatnie temperatury i wiosenna aura zmusiły ich do odwołania kilku treningów zjazdu na słynnym Streifie, a potem po raz pierwszy zmieniono program.

Reklama

Jeszcze w czwartek wieczorem w tym alpejskim kurorcie było całkowicie zielono i wydawało się, że nawet piątkowy slalom, który wymaga przygotowania krótszej trasy niż do konkurencji szybkościowych, może się nie odbyć. Na szczęście spadło kilkanaście centymetrów śniegu i zawody udało się przeprowadzić w niezłych warunkach.

Także w sobotę pogoda była łaskawa i najbardziej prestiżowy zjazd sezonu odbył się zgodnie z planem. Jednak obecnie Kitzbuehel jest mocno zasypane. Nawet jeśli przestanie padać i uda się przygotować trasy, to z pewnością duży problem z dotarciem na zawody będą mieli kibice. Można się spodziewać wielogodzinnych korków na wąskich drogach prowadzących do tego miasteczka. Łatwiej będą mieli ci, którzy zdecydują się na przyjazd pociągiem - stacja znajduje się kilkadziesiąt metrów od trybun i dojście z niej do strefy mety zajmuje około minuty.

W niedzielnej superkombinacji ma wystąpić przygotowujący się do igrzysk w Soczi Maciej Bydliński.

Z Kitzbuehel Kryspin Dworak

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama