Alpejski PŚ. Schwarz wygrał slalom w Schladming

Marco Schwarz wygrał wieczorny slalom alpejskiego Pucharu Świata w austriackim Schladming. Reprezentant gospodarzy wyprzedził dwóch Francuzów - o 0,68 s Clementa Noela oraz o 0,82 s Alexisa Pinturault.

Po pierwszym przejeździe Schwarz zajmował szóste miejsce, ale w drugim z nawiązką odrobił straty.

Nie wytrzymali presji trzej alpejczycy prowadzący na półmetku: Austriacy Manuel Feller i Michael Matt wypadli z trasy, a Norweg Sebastian Foss-Solevaag uzyskał dopiero 17. wynik i ostatecznie uplasował się tuż za podium. Pod koniec zawodów widoczność pogarszała się wskutek coraz obfitszych opadów śniegu.

Schwarz odniósł drugie zwycięstwo tej zimy, a na podium stanął po raz szósty w siedmiu dotychczas rozegranych slalomach. Austriak umocnił się na pozycji lidera klasyfikacji PŚ w tej konkurencji. W generalnej awansował na trzecie miejsce, a prowadzi Pinturault.

Co roku w Schladming wieczorny slalom oglądało zwykle ok. 45 tys. kibiców, ale tym razem z powodu pandemii trybuny były puste.