Alpejski PŚ: Noel wygrał slalom, Kristoffersen liderem cyklu

Francuz Clement Noel wygrał w szwajcarskim Wengen slalom zaliczany do alpejskiego Pucharu Świata. Prowadzenie w klasyfikacji generalnej objął Norweg Henrik Kristoffersen, który zajął w niedzielę drugie miejsce. Polacy nie startowali.

Noel na półmetku zawodów w Wengen miał 0,67 s przewagi nad Kristoffersenem, a na trzecim miejscu był Austriak Marco Schwarz - 0,06 za Norwegiem.

W drugim przejeździe bardzo dobrze poradził sobie Rosjanin Aleksander Choroszyłow, który awansował z dziewiątej na trzecią lokatę. Na czołowych dwóch miejscach nic się już jednak nie zmieniło i ostatecznie Noel wyprzedził Kristoffersena o 0,4 s. Choroszyłow miał 0,83 s straty do Francuza.

Noel zwyciężył w zawodach PŚ po raz piąty w karierze, a drugi w tym sezonie. Pierwszy raz wygrał dokładnie rok wcześniej, 19 stycznia 2019, w... Wengen.

Kristoffersen ma 691 punktów, a drugi w klasyfikacji generalnej jest Alexis Pinturault - 613 pkt. Francuz był w Szwajcarii czwarty po pierwszym przejeździe, ale drugiego nie ukończył i nie powiększył dorobku.