Reklama

Reklama

Alpejski PŚ. Mistrzyni olimpijska Sofia Goggia ze złamaną ręką

Fatalnie zakończyły się niedzielne zmagania w Pucharze Świata w Garmisch-Partenkirchen dla Sofii Goggi. Włoszka złamała rękę i przedwcześnie będzie musiała wycofać się z rywalizacji w tym sezonie.

Mistrzyni olimpijska z Pjongczangu i dwukrotna medalistka mistrzostw świata Sofia Goggia doznała poważnej kontuzji ręki podczas niedzielnej rywalizacji w Pucharze Świata w supergigancie. Włoszka na trasie w Garmisch-Partenkirchen upadła i wplątała się w siatki bezpieczeństwa.

Według badań przeprowadzonych w niemieckim szpitalu alpejka musi liczyć się z dłuższą przerwą od jazdy na nartach. Została także zmuszona do wycofania się z rywalizacji do końca sezonu.

27-latka z Bergamo ma złamane lewe ramię i wkrótce przejdzie operację w szpitalu Garmisch. Jak informuje włoska federacja narciarska, czas rekonwalescencji wyniesie przynajmniej sześć tygodni.

Reklama

Aktualnie Goggia plasuje się na ósmym miejscu w klasyfikacji generalnej PŚ. Ostatni raz na podium zameldowała się w supergigancie przed kilkoma dniami. 2 lutego w ośrodku narciarskim Roza Chutor w Rosji zajęła drugie miejsce.  

AB

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL