Reklama

Reklama

Alpejski PŚ - Lindsey Vonn wznowiła treningi po siedmiomiesięcznej przerwie

Amerykanka Lindsey Vonn wznowiła w chilijskim Portillo treningi po siedmiomiesięcznej przerwie. Jedna z najbardziej utytułowanych alpejek w historii w lutym miała skomplikowane operacje prawego kolana w wyniku upadku na trasie mistrzostw świata.

Vonn, od niedawna narzeczona amerykańskiego golfisty Tigera Woodsa, na chilijskim lodowcu odbyła w niedzielę dwa treningi. Dołączyła tam do reprezentacji USA alpejek przygotowujących się do nowego sezonu. Nie wiadomo kiedy czterokrotna zdobywczyni Kryształowej Kuli wystartuje w zawodach Pucharu Świata; jej głównym celem jest walka o olimpijskie medale w igrzyskach w Soczi w lutym.

Poważne stłuczenie kolana, jakiego 28-letnia Amerykanka doznała 5 lutego na trasie supergiganta na MŚ w Schladming, spowodowało naderwanie więzadeł prostych i krzyżowych w prawej nodze. Zaraz po tym przeszła dwie skomplikowane operacje, po których rozpoczęła intensywną rehabilitację.

Reklama

Vonn wyraźnie wraca do zdrowia, o czym mogą świadczyć jej słowa: "Nie potrafię powiedzieć teraz, które kolano miałam kontuzjowane - to dobry znak".

Niedawno media informowały, że pierwszy start po przerwie planuje 29 listopada w amerykańskim Beaver Creek. Jednak oficjalnie wiadomości te nie zostały potwierdzone.

Reklama

Reklama

Reklama