Reklama

Reklama

Alpejski PŚ: Lindsey Vonn po pierwszym treningu

Amerykanka Lindsey Vonn, czterokrotna triumfatorka klasyfikacji generalnej alpejskiego Pucharu Świata Amerykanka, ma za sobą pierwszy oficjalny trening na stoku. Jednak wciąż nie podjęła decyzji co do pierwszego startu w tym cyklu po poważnej kontuzji kolana.

- To był mój pierwszy pełny zjazd treningowy od lutego, więc byłam trochę zdenerwowana. Dużo czasu minęło od ostatniego, dlatego jestem szczęśliwa. Również dlatego, że stan kolana jest stabilny. Jednak decyzję o starcie podejmę dopiero po czwartkowym treningu - powiedziała Amerykanka, która uzyskała 22. czas w gronie 65 zawodniczek na starcie.

Lake Louise to szczególne miejsce dla Vonn, bowiem aż 14 ze swoich 59 pucharowych zwycięstw odniosła właśnie tam, w tym po trzy w ciągu jednego weekendu w 2011 i 2012 roku. W piątek i sobotę odbędą się w kanadyjskiej miejscowości zjazdy, a w niedzielę supergigant.

Reklama

Dziesięć miesięcy temu, podczas mistrzostw świata w austriackim Schladming, narciarka upadla na trasie zawodów i zerwała więzadła krzyżowe, uszkodziła torebkę stawową i złamała kości piszczelową w prawej nodze. Przeszła operację i intensywna rehabilitację, jednak jeszcze nie zdecydowała się na występ w tym sezonie PŚ, który rozpoczął się w ostatni weekend października. Jej celem jest odzyskanie formy na lutowe igrzyska olimpijskie w Soczi.

Początkowo termin powrotu na stoki zapowiadała na przełom listopada i grudnia w amerykańskim Beaver Creek, ale w ubiegłym miesiącu na treningu ponownie nadwyrężyła więzadła krzyżowe w prawym kolanie. Z tego powodu wycofała się z tych planów, a nawet poinformowała, że prawdopodobnie czeka ją kolejna operacja, ale z tą zamierza poczekać do zakończenia olimpiady.

Amerykanka trenuje w Lake Louise z mniejszymi niż zazwyczaj obciążeniami, na razie nie wiadomo, czy jest już gotowa do startu w dniach 6-8 grudnia. Lekarze zalecają jej jeszcze kilka dni odpoczynku, aby kontuzja się nie odnowiła.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL