Reklama

Reklama

Alpejski PŚ. Lindsey Vonn chce startować z mężczyznami. FIS da zgodę?

Podczas przedsezonowego spotkania na początku października w Zurychu Międzynarodowa Federacja Narciarska (FIS) kolejny raz ma rozpatrzyć możliwość rywalizacji czołowej alpejki ostatnich lat Lindsey Vonn z mężczyznami.

Do wspólnego startu miałoby dojść w zjeździe w kanadyjskim Lake Louis, gdzie Vonn odniosła 14 ze swoich 39 zwycięstw w tej konkurencji. Amerykanka zabiega o taką możliwość od dawna, ale już raz - pięć lat temu - światowa federacja się na to nie zgodziła. Teraz, jak przyznała FIS w komunikacie, zdania w tej sprawie są podzielone.

"Wszyscy twierdzą, że to byłoby dobre dla naszej dyscypliny. Nie wiem więc, w czym problem?" - mówiła niedawno 32-letnia Vonn, która czterokrotnie zdobyła Puchar Świata.

Ma też osiem małych Kryształowych Kul za zjazd, pięć za supergigant i trzy za kombinację. Jest mistrzynią olimpijską z Vancouver, ma też dwa złote medale mistrzostw świata.

Reklama

W lutym 2013 podczas MŚ w Schladming doznała poważnej kontuzji kolana, która na wiele miesięcy wykluczyła ją ze startów, m.in. z występu w igrzyskach w Soczi. Po powrocie do rywalizacji trapiły ją kolejne urazy i do pełnej dyspozycji wróciła dopiero w drugiej części ostatniego sezonu.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL