Reklama

Reklama

Alpejski PŚ. Lara Gut-Behrami wygrała zjazd w Val di Fassa

Szwajcarka Lara Gut-Behrami wygrała zjazd alpejskiego Pucharu Świata w Val di Fassa. Trzykrotna medalistka niedawnych mistrzostw świata objęła prowadzenie w klasyfikacji generalnej PŚ. Druga była Austriaczka Ramona Siebenhofer, a trzecia Szwajcarka Corinne Suter.

Gut-Behrami utrzymuje świetną dyspozycję i jest na drodze do powtórzenia sukcesu z 2016 roku, gdy cieszyła się ze zdobycia Kryształowej Kuli. W niedawnych mistrzostwach w Cortinie d'Ampezzo triumfowała w supergigancie i gigancie oraz dołożyła brąz w zjeździe. W najszybszej z tych konkurencji triumfowała wówczas trzecia w piątek Suter.

Pozycję liderki PŚ straciła Petra Vlhova. Specjalizująca się w konkurencjach technicznych Słowaczka świetnie rozpoczęła sezon, ale obecnie nie znajduje się już w takiej dyspozycji. W piątkowym zjeździe była dziewiąta, ale to nie wystarczyło do obrony pierwszego miejsca w klasyfikacji generalnej. Do Gut-Behrami traci jednak tylko 29 punktów, co zapowiada ciekawą rywalizację w końcówce sezonu.

Reklama

Prowadzenie w klasyfikacji zjazdu zachowała Włoszka Sofia Goggia, która przed mistrzostwami świata doznała poważnej kontuzji i sezon ma już stracony. Być może jednak uda się jej zdobyć małą Kryształową Kulę za tę konkurencję, bowiem pozostały już tylko dwie eliminacje (200 pkt do zdobycia), a ma aż 150 punktów przewagi nad Suter i Amerykanką Breezy Johnson.

W sobotę odbędzie się kolejny zjazd, a w niedzielę supergigant. Zawody w Val di Fassa zastąpiły odwołane w Garmisch-Partenkirchen oraz próbę przedolimpijską w Chinach.

Wyniki:

1. Lara Gut-Behrami (Szwajcaria)    1.23,93

2. Ramona Siebenhofer (Austria) strata 0,02 

3. Corinne Suter (Szwajcaria)          0,26

4. Kira Weidle (Niemcy)                0,33

5. Breezy Johnson (USA)                0,36

6. Kajsa Vickhoff Lie (Norwegia)       0,82

Klasyfikacja generalna PŚ (po 23 z 33 zawodów):

1. Lara Gut-Behrami (Szwajcaria)      1047 pkt

2. Petra Vlhova (Słowacja)            1018

3. Michelle Gisin (Szwajcaria)         836

4. Marta Bassino (Włochy)              743

5. Sofia Goggia (Włochy)               740

6. Federica Brignone (Włochy)          651

...

35. Maryna Gąsienica-Daniel (Polska)   141

Klasyfikacja zjazdu po 6 z 8 zawodów:

1. Sofia Goggia (Włochy)       480 pkt

2. Corinne Suter (Szwajcaria)  330

 . Breezy Johnson (USA)        330

 

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL