Alpejski PŚ. Kristoffersen wygrał slalom, Jasiczek 31.

Norweg Henrik Kristoffersen wygrał slalom alpejskiego Pucharu Świata we włoskiej miejscowości Madonna di Campiglio. Drugi był lider klasyfikacji generalnej Austriak Marcel Hirscher, a trzeci reprezentant gospodarzy Stefano Gross. Michał Jasiczek zajął 31. miejsce.

Kristoffersen wyprzedził Hirschera o 0,33, a Grossa o 1,35. Norweg prowadził także na półmetku czwartkowej rywalizacji, a pozostałe miejsce w czołowej "trójce" zajmowali wówczas - odpowiednio - Hirscher i Andre Myhrer. Szwed nie zdołał utrzymać się na podium - po drugiej próbie spadł na piątą pozycję.

22-letni Kristoffersen zanotował 12. w karierze zwycięstwo w zawodach PŚ. Po raz kolejny potwierdził, że najlepiej czuje się w slalomie - wygrał tę konkurencję po raz 11.

Niewiele zabrakło, by w finałowym przejeździe wziął udział Jasiczek. Jedynemu w stawce Polakowi do miejsca w "30" brakło 0,15 s.

W klasyfikacji generalnej bardzo dużą przewagę nad rywalami ma Hirscher. Zdobywca Kryształowej Kuli w pięciu ostatnich sezonach zgromadził 633 punkty. Drugi jest Kristoffersen - 382.

Kolejne zawody PŚ z udziałem alpejczyków odbędą się 27 grudnia i będzie to supergigant w kolejnej włoskiej miejscowości - Santa Caterina.