​Alpejski PŚ. Kriechmayr wygrał zjazd w Saalbach-Hinterglemm

Mistrz świata Austriak Vincent Kriechmayr wygrał zjazd alpejskiego Pucharu Świata w austriackim Saalbach-Hinterglemm. Drugie miejsce zajął Szwajcar Beat Feuz, a trzeci był kolejny Austriak Matthias Mayer.

Kriechmayr znajduje się w końcówce sezonu w wyśmienitej formie. Niedawno dość niespodziewanie zdobył w Cortinie d'Ampezzo tytuł mistrza świata w zjeździe, a w sobotę potwierdził, że nie był to przypadek. Lidera pucharowej klasyfikacji tej konkurencji Feuza wyprzedził o 0,17, a goniącego Szwajcara w wyścigu po małą Kryształową Kulę Mayera o 0,27.

Prowadzenie w klasyfikacji generalnej PŚ utrzymał nie startujący w Saalbach-Hinterglemm Francuz Alexis Pinturault, ale nieco zbliżył się do niego piąty w sobotę Marco Odermatt. Szwajcar traci do Pinturault 65 punktów.

Ciekawie zapowiada się rywalizacja o końcowy triumf w zjeździe. Feuz wyprzedza Mayera o 68 punktów, a do końca sezonu pozostały już tylko finałowe zawody w Lenzerheide.

Pierwszy zjazd w Saalbach-Hinterglemm miał się odbyć w piątek, ale został przerwany i odwołany z powodu mgły. W niedzielę zaplanowano tu supergigant.