Reklama

Reklama

Alpejski PŚ. Kolejny sukces Parisa w zjeździe w Bormio

Włoch Dominik Paris drugi dzień z rzędu wygrał w Bormio zjazd alpejskiego Pucharu Świata i objął prowadzenie w klasyfikacji generalnej PŚ. Wyprzedził w sobotę Szwajcarów Ursa Kryenbuehla i Beata Feuza.

30-letni Paris, aktualny mistrz globu w supergigancie i były wicemistrz świata w zjeździe, znakomicie spisuje się w Bormio. To jego 18. zwycięstwo w karierze i szóste w tym włoskim kurorcie - pięć razy triumfował w tej konkurencji i raz w supergigancie. Także pierwszy pucharowy sukces odnotował właśnie tutaj przed siedmioma laty - 29 grudnia 2012 roku był najlepszy w zjeździe.

Reklama

Niewiele jednak brakowało, by w sobotę nie cieszył się ze zwycięstwa. Niespodziewanie świetnie pojechał Kryenbuehl, który na części trasy uzyskiwał lepsze międzyczasy, a na mecie okazał się wolniejszy od utytułowanego Włocha o zaledwie 0,08 s. 25-letni Szwajcar i tak odniósł największy sukces w karierze, po raz pierwszy stając na podium pucharowych zawodów.

Zawody zostały przerwane na kilkanaście minut po tym, jak groźny upadek miał Hannes Reichelt. Austriak opuścił stok transportowany przez śmigłowiec.

Dzięki zwycięstwu Paris objął prowadzenie w klasyfikacji generalnej PŚ oraz w punktacji zjazdu. W niedzielę w Bormio odbędzie się kombinacja według nowych, wprowadzonych w tym sezonie zasad. Różnica polega na tym, że najlepsza trzydziestka po konkurencji szybkościowej przystąpi do slalomu w kolejności zajętych miejsc, a nie odwrotnej, jak do tej pory.

Wyniki:

1. Dominik Paris (Włochy)             1.55,37

2. Urs Kryenbuehl (Szwajcaria)        1.55,45

3. Beat Feuz (Szwajcaria)             1.55,63

4. Aleksander Aamodt Kilde (Norwegia) 1.56,10

5. Matthias Mayer (Austria)           1.56,21

6. Niels Hintermann (Szwajcaria)      1.56,25

Klasyfikacja zjazdu:

1. Dominik Paris (Włochy)  304

2. Beat Feuz (Szwajcaria)  300

3. Johan Clarey (Francja)  162

Alpejski Puchar Świata - mężczyźni

1.Alexis Pinturault(Francja)974 pkt
2.Marco Odermatt(Szwajcaria)744
3.Marco Schwarz(Austria)692
4.Matthias Mayer(Austria)604
5.Loic Meillard(Szwajcaria)594
6.Filip Zubčić(Chorwacja)584

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje