Alpejski PŚ: Jansrud wygrał zjazd w Lake Louise

Norweg Kjetil Jansrud wygrał w kanadyjskiej miejscowości Lake Louise zjazd alpejskiego Pucharu Świata. Drugie miejsce zajęli ex aequo Francuz Guillermo Fayed oraz reprezentant gospodarzy Manuel Osborne-Paradis, którzy stracili do zwycięzcy po 0,14 s.

Maciej Bydliński zajął 61. miejsce wśród 63 sklasyfikowanych, tracąc do zwycięzcy równo cztery sekundy.

Jansrud, złoty medalista olimpijski z Soczi w supergigancie i brązowy w zjeździe, odniósł czwarty triumf w zawodach Pucharu Świata. Trzy poprzednie świętował przed własną publicznością w Kvitfjell. W Lake Louise najlepiej przystosował się do polarnych warunków (minus 27 stopni Celsjusza) i zmrożonego, twardego śniegu. Był również najszybszy podczas jedynego treningu, jaki udało się przeprowadzić.

Niespodzianką jest wysoka lokata Fayeda. 29-letni Francuz po raz pierwszy stanął na podium imprezy alpejskiego PŚ.

Nie startował inny znakomity alpejczyk norweski Aksel Lund Svindal, który w październiku przeszedł operację ścięgna Achillesa i prawdopodobnie opuści cały sezon. Na trasie w Lake Louise, uważanej za jedną z mniej wymagających w PŚ, odniósł dotychczas sześć zwycięstw.