Reklama

Reklama

Alpejski PŚ: Hirscher wystartuje w supergigancie w Lenzerheide

Marcel Hirscher zdecydował się na występ w czwartkowym supergigancie podczas finałowych zawodów alpejskiego Pucharu Świata, które od środy odbywać się będą w szwajcarskim Lenzerheide. Austriak jest liderem klasyfikacji generalnej, którą wygrał przed rokiem.

Hirscher w obecnej rywalizacji PŚ tylko raz wystąpił w supergigancie, 1 grudnia w amerykańskim Beaver Creek. Zajął tam 32. miejsce. 24-latek pochodzący z miejscowości Annaberg najlepiej czuje się w konkurencjach technicznych, a z szybkościowych woli zjazd (zaplanowany jest na środę).

Reklama

Broniący tytułu najlepszego alpejczyka świata Austriak na cztery starty przed końcem sezonu ma w dorobku 1375 punktów. Wyprzedza o 149 pkt Norwega Aksela-Lunda Svindala, który szanse na odrabianie strat do lidera będzie miał głównie w zjeździe, w którym ma szansę na małą Kryształową Kulę, a także w supergigancie - tu już ma zapewnione pierwsze miejsce.

Na zdobycz punktową może liczyć też w sobotnim slalomie gigancie (jest szósty w stawce), ale w nim nieco lepiej spisuje się Hirscher (jest drugi).

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje