Alpejski PŚ: Henrik Kristoffersen zwycięzcą. O krok od tragedii!

Norweg Henrik Kristoffersen wygrał slalom alpejskiego Pucharu Świata we włoskim kurorcie Madonna di Campiglio. Najważniejsze jednak, że nikomu nic się nie stało, bo podczas przejazdu Marcela Hirschera dron spadł tuż za plecami austriackiego narciarza!

Kristoffersen miał najlepszy czas pierwszego przejazdu, a w drugim zanotował czwarty wynik, co pozwoliło mu odnieść zwycięstwo. Nad Hirscherem miał 1,25 s przewagi. Walczący o piątą z rzędu "Kryształową Kulę" Austriak, który został liderem klasyfikacji generalnej, był drugi także w poprzednich zawodach, we francuskim Val d'Isere.

Z kolei Schwarz odniósł największy sukces w karierze. Po pierwszym przejeździe był dopiero 17., ale w drugiej próbie poszło mu znacznie lepiej i awansował o 14 pozycji.

Wydarzeniem dnia była jednak sytuacja, po której omal nie doszło do tragedii. Czterokrotny zwycięzca Pucharu Świata właśnie kończył swój przejazd, gdy z nieba spadł dron i roztrzaskał się o ziemię. Te nowoczesne sprzęty używane są po to, by uatrakcyjniać transmisje ciekawymi ujęciami z góry.

Po raz kolejny potwierdziło się, jak bardzo w narciarstwie alpejskim ważne są ułamki sekund.

Na szczęście Hirscherowi nic się nie stało i po raz kolejny stanął na podium. Jest też liderem klasyfikacji generalnej.

Michał Jasiczek zajął 58. miejsce (4,75 s straty) w pierwszym przejeździe i nie zakwalifikował się do drugiej serii.