Reklama

Reklama

Alpejski PŚ: Bode Miller w Wengen przetestuje trasę i swój organizm

Amerykański alpejczyk Bode Miller, który powoli wraca do zdrowia po operacji dysku, w piątek sprawdzi swój organizm i trasę zawodów. Nie będzie to jeszcze walka o punkty Pucharu Świata, a przejazd testowy w superkombinacji w szwajcarskim Wengen.

Celem 37-letniego narciarza, sześciokrotnego medalisty olimpijskiego, jest udział w mistrzostwach świata, które odbędą się na jego terenie w Vail i Beaver Creek w dniach 2-15 lutego. Na razie jego start z powodu długiej rehabilitacji po listopadowej operacji jest niepewny.

Miller treningi po zabiegu wznowił miesiąc temu. Sprawdzenie trasy zjazdu w Wengen ma być dla niego pierwszym testem po operacji, w warunkach "bojowych". Na początku roku na trasie slalomu giganta w Beaver Creek musiał przerwać ćwiczenia z powodu bólu w plecach.

Reklama

Utytułowany alpejczyk, mający w dorobku cztery złote medale MŚ, już wcześniej zapowiadał, że nie chce blokować miejsca w amerykańskiej kadrze na mistrzostwa globu, jeśli nie będzie w pełni sił i formy.


Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy