Reklama

Reklama

Alpejski PŚ. Aamodt Kilde wygrał zjazd w Kitzbuehel

Aleksander Aamodt Kilde wygrał w piątek w Kitzbuehel zjazd alpejskiego Pucharu Świata. Narciarze rywalizowali na skróconej trasie z powodu zbyt silnych podmuchów wiatru w jej górnej części.

Drugi ze stratą 0,42 s był Francuz Johan Clarey, a trzeci niespodziewanie jego rodak Blaise Giezendanner - strata 0,63 s, który miał 43. numer startowy.

29-letni Kilde odniósł 11. pucharowe zwycięstwo, w tym piąte w zjeździe, a pozostałe w supergigancie. Dzięki wygranej Norweg awansował na pozycję lidera w klasyfikacji generalnej zjazdu.

Natomiast 41-letni Clarey jest najstarszym zawodnikiem, który stanął na podium zawodów Pucharu Świata. Francuz po raz dziewiąty znalazł się w "trójce", 12 lat po pierwszym takim osiągnięciu. Nigdy nie odniósł zwycięstwa, ale w Kitzbuehel po raz czwarty stanął na podium.

Reklama

Z kolei 30-letni Giezendanner odniósł największy sukces w karierze. Dotychczas jego najlepszym wynikiem uzyskanym w PŚ było ósme miejsce w supergigancie w Jeongseon w 2016 roku.

Szwajcar Beat Feuz, który dwa razy był na tej trasie najszybszy w ubiegłym sezonie, tym razem zajął ósme miejsce.

Liderem w klasyfikacji generalnej PŚ pozostał Szwajcar Marco Odermatt, który w piątek był piąty ze stratą 0,78 s. Odermatt ma 335 pkt przewagi nad Kilde.

W sobotę alpejczycy będą rywalizować w slalomie, a w niedzielę ponownie w zjeździe.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama