Reklama

Reklama

Alexander Aamodt Kilde z małą Kryształową Kulą w zjeździe

Norweg Alexander Aamodt Kilde zdobył małą Kryształową Kulę za zwycięstwo w klasyfikacji zjazdu alpejskiego Pucharu Świata. W finałowych zawodach w Courchevel/Meribel zajął czwarte miejsce, a wygrał Austriak Vincent Kriechmayr.

Przed ostatnim zjazdem w sezonie Kilde miał tylko 23 punkty przewagi nad Szwajcarem Beatem Feuzem, który jest mistrzem olimpijskim z Pekinu i był najlepszy w klasyfikacji tej "królewskiej" konkurencji w czterech poprzednich latach.

Startujący jako pierwszy Feuz pojechał bardzo dobrze i ruszający na trasę z trzecim numerem Kilde został postawiony przed trudnym zadaniem. W górnej części na jednym ze skoków popełnił błąd i mimo późniejszej brawurowej jazdy był na mecie o 0,31 s wolniejszy od Szwajcara. Jednak to wystarczyło do końcowego sukcesu i wyprzedzenia Feuza o 13 pkt. Norweg w tym sezonie okazał się najlepszy w obu konkurencjach szybkościowych - zdobył małą Kryształową Kulę także w supergigancie.

Reklama

Najszybszy w środę był Kriechmayer. Austriak o 0,34 s wyprzedził Szwajcara Marco Odermatta, który już wcześniej zapewnił sobie dużą Kryształową Kulę za zwycięstwo w klasyfikacji generalnej PŚ. Feuz stracił do niego 0,54, a Kilde 0,85.

Także w środę w Courchevel w zjeździe rywalizować będą kobiety. Bliska końcowego sukcesu w tej konkurencji jest Włoszka Sofia Goggia, która ma 72 punkty przewagi nad Szwajcarką Corine Sutter.

W finałowych zawodach we Francji wystąpi Maryna-Gąsienica Daniel, która wystartuje w niedzielnym slalomie gigancie. W Courchevel odbywają się konkurencje szybkościowe, a w Meribel techniczne.

Wyniki:

1. Vincent Kriechmayr (Austria)      1.50,43     

2. Marco Odermatt (Szwajcaria)   strata 0,34

3. Beat Feuz (Szwajcaria)               0,54

4. Aleksander Aamodt Kilde (Norwegia)   0,85

5. Daniel Hemetsberger (Austria)        1,31

6. Dominik Paris (Włochy)               1,54

Klasyfikacja generalna PŚ po 34 z 37 zawodów:

1. Marco Odermatt (Szwajcaria)          1459 pkt

2. Aleksander Aamodt Kilde (Norwegia)   1100

3. Henrik Kristoffersen (Norwegia)       874

4. Matthias Mayer (Austria)              858

5. Beat Feuz (Szwajcaria)                794

6. Vincent Kriechmayr (Austria)          740

 

Końcowa klasyfikacja zjazdu 11 zawodach:

1. Aleksander Aamodt Kilde (Norwegia)    620 pkt

2. Beat Feuz (Szwajcaria)                607

3. Dominik Paris (Włochy)                522

 

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL