Reklama

Reklama

Aksel Lund Svindal znów ma problemy z kolanem

Dwukrotny zdobywca Kryształowej Kuli Aksel Lund Svindal w ostatnich latach więcej czasu niż na stoku spędza w gabinetach fizjoterapeutów. Obecny sezon rozpoczął nieźle, dlatego był wymieniany w gronie kandydatów do walki o medale igrzysk olimpijskich. Jego wyjazd do Pjongczangu jest jednak zagrożony.

35-letni Norweg w poprzednim sezonie, podobnie jak dwa lata wcześniej, nie wygrał żadnych zawodów Pucharu Świata. Ten rozpoczął nieźle, triumfując m.in. w Beaver Creek, ale jeszcze w Stanach Zjednoczonych nabawił się kontuzji kolana. Od tego momentu głównie oszczędzał swoje kończyny, co było widać podczas środowego treningu w Val Gardena.

Do najszybszego Jareda Goldberga ze Stanów Zjednoczonych stracił ponad trzy sekundy, ale jak sam przyznał na mecie, nie to było najważniejsze. - Od Beaver Creek nie jeździłem na nartach. Nie ukrywam, że mam problem z kolanem i zanim pojadę na pełnych obciążeniach, chcę je mocno przetestować - powiedział Svindal, który rok temu miał powtórny zabieg operacyjny.

Reklama

Alpejczyk pierwotnie po powrocie z tournée po Stanach Zjednoczonych i Kanadzie miał spokojnie trenować w austriackim Seefeld, ale z powodu spuchniętego kolana musiał zmienić plany. - Wróciłem do Oslo, aby lekarz który przeprowadzał operację, obejrzał kolano. Podobno nie ma większego zagrożenia, choć obrzęk i ból mnie niepokoją - zdradził alpejczyk.

Svindal bardzo liczy na swój start w Pjongczangu, dlatego każdy, nawet najdrobniejszy sygnał ze strony kolana traktuje bardzo poważnie. - Jeśli obrzęk jest zbyt duży, muszę przestać jeździć. Nie ma żadnych półśrodków, albo mogę jeździć, albo jestem zmuszony odpoczywać. Na tym etapie sezonu lepiej czasem sobie odpuścić, niż żałować, że przez uraz nie pojechało się na igrzyska - powiedział doświadczony narciarz.

AW

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama