Reklama

Reklama

Aksel Lund Svindal i Amalie Iuel. Sukcesy w sporcie, finansach i miłości

Były norweski alpejczyk Aksel Lund Svindal całą karierę inwestował pieniądze i jest multimilionerem. Tylko w ubiegłym tygodniu zarobił trzy miliony euro na giełdzie, pokazał też zdjęcia ze swoją miłością życia - mistrzynią i rekordzistką Norwegii na 400 metrów ppł Amalie Iuel.

37-letni Svindal jest dwukrotnym mistrzem olimpijskich i pięciokrotnym świata. Wśrod norweskich zawodników startujących w konkurencjach alpejskich odniósł najwięcej zwycięstw indywidualnych w Pucharze Świata - 36.

Specjalizował się w zjeździe, lecz odnosił sukcesy we wszystkich konkurencjach i uczestniczył w czterech zimowych igrzyskach olimpijskich. W  Soczi (2014) był chorążym reprezentacji Norwegii.

W lutym ubiegłego roku podczas mistrzostw świata w Aare zakomunikował, że zdecydował się zakończyć karierę, ale wystartował jeszcze w zjeździe i... zdobył srebrny medal, plasując się dwie setne sekundy za swoim rodakiem  Kjetilem Jansrudem.

Reklama

Od lat  zajmuje się biznesem i inwestuje m.in. na giełdzie. Jak podał serwis ekonomiczny E24, w ubiegłym tygodniu zarobił "na czysto w 20 minut" 30 milionów koron (3 mln euro) po "odważnej inwestycji w odpowiednie akcje".

Jego portfel inwestycyjny na giełdzie w Oslo warty jest 11 milionów euro i zawiera akcje banków, linii lotniczych i firm technologicznych. Do tego dochodzą liczne nieruchomości, w które inwestował większość pieniędzy zarobionych na sporcie.

"Majątek jest trudny do wycenienia, ponieważ mistrz zjazdu posiada udziały w kilkudziesięciu firmach nienotowanych na giełdzie i z tego powodu nieznana jest ich wartość rynkowa, ale jest to  bardzo pokaźne imperium finansowe" - skomentował kanał telewizji NRK.

W niedzielę 17 maja w dniu święta narodowego Norwegii w mediach społecznościowych pojawiły się zdjęcia narciarze razem z 26-letnią Amalie Iuel podczas świętowania na wyspie Snaroeya.

Opublikowali je jednoczesne na swoich profilach,  a media oceniły, że są obecnie najpiękniejszą para norweskiego sportu.

Zbigniew Kuczyński

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje