Reklama

Reklama

12-letni Antek Wiercioch zdobył dwa medale w Schladming

Antek Wiercioch, zaledwie 12-letni reprezentant naszego kraju, zdobył dwa srebrne medale w gigancie i slalomie, rywalizując z zawodnikami w wieku 20 lat. Antoś, który pochodzi z Zakopanego, jest najmłodszym członkiem polskiej reprezentacji na Światowe Igrzyska Olimpiad Specjalnych, które odbywają się w austriackim Schladming. Jest także jednym z trzech najmłodszych uczestników igrzysk - podaje RMF FM.

Jak mówi pan Łukasz - ojciec chłopca - Antoś stał się prawdziwą maskotką igrzysk. Wolontariusze i wolontariuszki robią sobie z nim zdjęcia, a Antoś wdrapał się nawet na kolana księcia Monako.

Jeździł tak doskonale w kwalifikacjach, ze został zakwalifikowany do starszej grupy zawodników. Zapewne, gdyby startował ze swoimi rówieśnikami, wywalczyłby złoto. Mimo, że jest najmłodszy i najmniejszy ze wszystkich narciarzy, pokonał niemal wszystkich i dwa razy stanął na drugim stopniu podium.

Antoś od trzech lat trenuje w klubie Handicap Zakopane, który prowadzi najlepsza w historii polskiego narciarstwa alpejka - Małgorzata Tlałka-Długosz.

Reklama

W latach 80. XX wieku wraz z siostrą Dorotą należała do czołówki zawodniczek Pucharu Świata i mistrzostw świata. Ona także zajmowała się przygotowaniem polskiej reprezentacji alpejczyków do Światowych Igrzysk Olimpiad Specjalnych.

To jednak nie jedyne talenty Antoniego. Jak mówi jego ojciec, chłopiec uwielbia grać na różnych instrumentach, najchętniej na perkusji, na której gra także tata. Uprawia także biegi i pływanie. Antosiowi te wszystkie zmagania niezwykle się podobają i przynoszą niewyobrażalnie wiele radości.

Maciej Pałahicki

Czytaj też na rmf24.pl

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje