Reklama

Reklama

Mundial 2022: Katar. Wyniki, tabele, terminarz MŚ. Kiedy gra Polska?

Mundial w Katarze 2022 to turniej rozgrywany w dniach 20.11-18.12. Mistrzostwa świata odbywają się już po raz 22. Sprawdź aktualne wyniki, tabele i terminarz. Tytułu wywalczonego przed czterema laty broni Francja. Jak poradzą sobie Polacy na MŚ, którzy trafili do grupy C: z Meksykiem, Arabią Saudyjską i Argentyną? Zobacz, która jest Polska w tabeli i kiedy zagra następne mecze.

Puchar Świata podczas ceremonii otwarcia i Robert Lewandowski /François-Xavier MARIT / AFP/AFP

Mundial w Katarze 2022 jest drugim w historii turniejem czterolecia odbywającym się w Azji. Wcześniej na tym kontynencie rozegrano w 2002 roku w Korei Południowej i Japonii. Wówczas Polacy nie zdołali wyjść z grupy, podobnie jak na mistrzostwach świata w 2006 i 2018 roku. Czy tym razem "Biało-Czerwoni" z Robertem Lewandowskim na czele zagrają w fazie pucharowej?

Mundial 2022: Katar. Wyniki, tabele, terminarz mistrzostw świata. Która jest Polska?

Dotychczas najwięcej triumfów w mundialach zanotowała Brazylia. Popularni "Canarinhos" pięciokrotnie sięgnęli po Puchar Świata, ale po raz ostatni właśnie podczas azjatyckiego turnieju w 2002 roku. Z kolei najczęściej w finałowych meczach na mundialach grali Niemcy - ośmiokrotnie. Mundial w Katarze jest  dziewiątym turniejem, na który zakwalifikowała się reprezentacja Polski. "Biało-Czerwoni" największe sukcesy odnotowali w 1974 i 1982 r., kiedy to zajęli trzecie miejsce. 

Faza grupowa mistrzostw świata 2022 rozgrywana jest w dniach 20 listopada - 2 grudnia. Mecze 1/8 finału mundialu w Katarze odbędą się w dniach 3-6 grudnia, spotkania ćwierćfinałowe zostaną przeprowadzone w dniach 9-10 grudnia, półfinały 13 i 14 grudnia, mecz o 3. miejsce 17 grudnia, a finał 18 grudnia. 

Grupa A: Katar, Ekwador, Senegal, Holandia 

Wyniki, tabela i terminarz grupy A lub przewiń na sam dół artykułu 

Grupa B: Anglia, Iran, USA, Walia

Wyniki, tabela i terminarz grupy B lub przewiń na sam dół artykułu 

Grupa C: Argentyna, Arabia Saudyjska, Meksyk, Polska 

Wyniki, tabela i terminarz grupy C lub przewiń na sam dół artykułu 

Grupa D: Francja, Australia, Dania, Tunezja 

Wyniki, tabela, terminarz grupy D lub przewiń na sam dół artykułu 

Grupa E: Hiszpania, Kostaryka, Niemcy, Japonia 

Wyniki, tabela, terminarz grupy E lub przewiń na sam dół artykułu 

Grupa F: Belgia, Kanada, Maroko, Chorwacja 

Wyniki, tabela, terminarz grupy F lub przewiń na sam dół artykułu 

Grupa G: Brazylia, Serbia, Szwajcaria, Kamerun

Wyniki, tabela, terminarz grupy G lub przewiń na sam dół artykułu 

Grupa H: Portugalia, Ghana, Urugwaj, Korea Płd.

Wyniki, tabela i terminarz grupy H lub przewiń na sam dół artykułu 

Jak Roman Kołtoń ocenia skład Polski na mundial? ‘’Polska skrzydłowymi stoi’’. WIDEO/INTERIA.TV/INTERIA.TV

Mundial 2022: Katar. Kiedy gra Polska? O której mecze?

Reprezentacja Polski rozegra dwa spotkania fazy grupowej MŚ na obiekcie Stadium 974 w Dosze (z Meksykiem oraz Argentyną) oraz jeden mecz na Education City Stadium w Ar-Rajjan (z Arabią Saudyjską). Oba stadiony dzieli od siebie raptem 12 km. Polacy wystąpią co cztery dni - najpierw zremisowali 0:0 z Meksykiem 22 listopada, następnie zagrają z Arabią Saudyjską 26 listopada, a na zakończenie fazy grupowej zmierzą się z Argentyną 30 listopada. Godziny meczów "Biało-Czerwonych" są zróżnicowane. Najwcześniej nasi piłkarze zagrają z Arabią Saudyjską - o godzinie 14.00 czasu polskiego, mecz z Meksykiem odbył się o 17.00, a z Argentyną zagrają o 20.00.

26 listopada (sobota), godz. 14: Polska - Arabia Saudyjska. Transmisja w tv na kanałach TVP 1 i TVP Sport (Jacek Laskowski, Marcin Żewłakow) oraz online live stream na tvpsport.pl. 

30 listopada (środa), godz. 20: Polska - Argentyna. Transmisja w tv na kanałach TVP 1 (Jacek Laskowski, Robert Podoliński) oraz online live stream na tvpsport.pl. 

Zobacz także

Sportowym okiem