Reklama

Reklama

Jan Tomaszewski stracił nadzieję. "W tym momencie opadły mi ręce"

Jeśli głos zabiera Jan Tomaszewski, a tematem jest reprezentacja Polski, to musi boleć. Były znakomity bramkarz bez ogródek podsumował ostatni sprawdzian kadry Czesława Michniewicza oraz samego selekcjonera w programie "Katar Express".

Jan Tomaszewski/Tomasz Radzik/Agencja SE/East News

Wczoraj "Biało-Czerwoni", pod nieobecność ładującego akumulator i odpoczywającego Roberta Lewandowskiego, rozegrali dwie bardzo różne połowy.

W pierwszej to Chile wyglądało jak finalista mundialu, a nasz zespół pretendent, który dopiero uczy się piłki od najlepszych drużyn na świecie. Pewnym rozgrzeszeniem był fakt, że skład nie był najsilniejszy, ale to w końcu cały czas reprezentacja z wyłonionymi najlepszymi piłkarzami w tym kraju.

Jan Tomaszewski grzmi: Jedziemy do Kataru grać antyfutbol

W drugiej, po przeprowadzeniu kilku zmian, Polacy zaczęli śmielej sobie poczynać zwłaszcza w ofensywie, stąd parokrotnie zagrozili bramce doświadczonego Claudio Bravo. Aż w końcu, w polu karnym, jak rasowy snajper zachował się wprowadzony z ławki Krzysztof Piątek i zapewnił Orłom zwycięstwo 1:0.

Słowa "Krychy" podziałały jak płachta na byka na Jana Tomaszewskiego, który w programie "Katar Express" ostro przejechał się po założeniach drużyny narodowej.

- Wczoraj król został obnażony. Powiedział to po meczu zarówno selekcjoner, jak i Krychowiak. Pomocnik odpowiedział, że tak będziemy grali w Katarze, bowiem taką przyjęliśmy taktykę. W tym momencie opadły mi ręce

~ - irytuje się popularny "Tomek".

Grzegorz Krychowiak i Jan Tomaszewski/PAP/Leszek Szymański / Tomasz Radzik/Agencja SE/East News/

Bohater z Wembley nie może się pogodzić, że kibicom i jemu samemu będą krwawiły oczy, z powodu sposobu gry naszej kadry.

- Każda drużyna jedzie tam po to, by walczyć o mistrzostwo świata, a my jedziemy tam po to, by grać antyfutbol. (...) Panie prezesie, miesiąc rozmawiał Pan z kandydatami. Czy podczas rozmowy Czesław Michniewicz powiedział, że będziemy grali "autobusem", którym już nikt w futbolu nie gra? - powiedział Tomaszewski, na koniec zawieszając pytanie w próżni, adresowane do szefa PZPN, Cezarego Kuleszy.

"Studio Katar - gramy dalej!" podczas mistrzostw świata

W trakcie mundialu powstaną 23 odcinki "Studio Katar - gramy dalej". Program tworzony będzie dzięki współpracy Interii z Eleven Sports, a podczas mistrzostw gośćmi będą także przebywający w Katarze Sebastian Staszewski, Michał Białoński i Wojciech Górski. Wspierać będzie ich specjalny wysłannik i ekspert Interii - Sławomir Peszko. 

World Cup Friendlies
Główna runda
16.11.2022
18:00
Wszystko o meczu

Statystyki meczu

Posiadanie piłki
33%
67%
Strzały
8
8
Strzały celne
4
5
Strzały niecelne
3
1
Strzały zablokowane
1
2
Ataki
37
95
Czesław Michniewicz: Można znaleźć kilka plusów. WIDEO (Polsat Sport)/Polsat Sport/Polsat Sport

Zobacz także

Sportowym okiem