Reklama

Reklama

Awantura na trybunach! Szejk stracił panowanie, zdumiewający finał

Spięcie na trybunach między ekwadorskim kibicem i szejkiem doczekało się sympatycznego happy endu. Panowie zawarli pokój jeszcze w trakcie trwania meczu otwarcia finałów MŚ. Dokumentuje to zamieszczone w sieci nagranie wideo, na którym główni bohaterowie nie szczędzą sobie wzajemnych uprzejmości.

Kulisy meczu Katar - Ekwador: najpierw awantura, potem pojednanie /AFP

W meczu inaugurującym finały MŚ naprzeciw siebie stanęły reprezentacje Kataru i Ekwadoru. Faworytami potyczki byli goście i szybko się okazało, że zamierzają tej roli sprostać. Wynik spotkania ustalili już po 31 minutach, wygrywając starcie 2-0.  

W trakcie gry na trybunach doszło do utarczki między jednym z ekwadorskich kibiców a siedzącym w pobliżu szejkiem. Do rękoczynów nie doszło, ale incydent wyglądał bardzo niesympatycznie. Szerzej o spięciu piszemy TUTAJ.    

Jeszcze przed zakończeniem meczu w sieci pojawiło się krótkie nagranie wideo, w którym obaj panowie... występują w roli serdecznych przyjaciół

Kulisy meczu Katar - Ekwador. Awantura i pojednanie na trybunach

- To jest Peter, jest Ekwadorczykiem i przybył tutaj, żeby obejrzeć mecz - przedstawił kibica drużyny przeciwnej człowiek odziany w tradycyjne arabskie szaty. Następnie przeszedł na język ojczysty, nie tracąc promiennego uśmiechu na twarzy. 

Peter pojawił się na stadionie Al Bayt z żoną i dwójką dzieci w wieku szkolnym. Był wyraźnie zadowolony z przyjacielskiej postawy Araba. Odwzajemnił uścisk dłoni, zapewniając, że awantura, która miała miejsce niedługo wcześniej, to wyłącznie wynik towarzyszących meczowi emocji.

Ekwadorczyk życzył reprezentacji gospodarzy powodzenia w dalszej fazie turnieju i zapewnił, że jest zachwycony serdecznością, z jaką spotyka się na każdym kroku w Katarze.

Na trybunach zwyciężył zatem duch sportu. Na boiskowy triumf Katarczycy będą mieli jeszcze minimum dwie szanse. W grupie A czekają ich konfrontacje z Senegalem (25.11) i Holandią (29.11).    

Relacje live ze wszystkich spotkań MŚ 2022 zawsze w Interia Sport.   

Nasi specjalni wysłannicy są w Katarze! Odkryj kulisy mundialu razem z nami. Najświeższe informacje, klipy wideo, turniejowe ciekawostki i rozmowy z ekspertami znajdziesz codziennie TUTAJ.    

Dogrywka Cafe Futbol - 20.11. WIDEO (Polsat Sport)/Polsat Sport/Polsat Sport

Zobacz także

Sportowym okiem