Formuła E. Mercedes wycofa się z wyścigów po sezonie 2022
Mercedes-Benz, tegoroczny mistrz elektrycznej Formuly E, całkowicie wycofa się z tej serii wyścigowej po 2022 roku. O decyzji poinformowano w oficjalnym komunikacie.

Zaskakująca informacja pojawiła się w kilka dni po tym, gdy holenderski kierowca Nyck de Vries jeżdżący w barwach niemieckiego teamu zdobył w Berlinie tytuł mistrza świata Formuły E.
Formuła E. Z wyścigów wycofują się także inni producenci
W grudniu 2020 dwaj inni znani niemieccy producenci, Audi i BMW, potwierdzili, że pod koniec 2021 roku opuszczą Formułę E.
"Firma skoncentruje swoje działania w sportach motorowych na Formule 1, wzmacniając status tej serii wyścigowej" - wyjaśnia komunikat Mercedes-Benz.
Mercedes-Benz przenosi fundusze na inne działania
Jak wynika z jego dalszej części, środki finansowe przeznaczane na sport w Formule E niemiecki koncern motoryzacyjny planuje przeznaczyć na prace konstrukcyjne elektrycznych modułów napędowych, które będą montowane w samochodach cywilnych.
W lipcu 2021 Mercedes ogłosił nowy strategiczny kierunek dla swojej marki, którego celem jest przejście na całkowicie elektryczną wersję napędu do końca dekady.
Zawody Formuły E organizowane są od 2014 roku
Formuła E została powołana do życia w 2012 roku, a pierwsze wyścigi odbyły się w sezonie 2014/2015. Zwycięstwo de Vriesa było pierwszym tytułem dla ekipy Mercedesa w tej serii. Pod względem końcowych triumfów najlepiej w dziejach Formuły E wypada zespół Renault e.dams (3).





![Polscy siatkarze postraszyli rywali. "To jest nasza silna broń" [WIDEO]](https://i.iplsc.com/000MWP1WKTI0JPYP-C401.webp)


