Reklama

Reklama

Wyścigi motocyklowe. ​Fausto Gresini w stanie krytycznym

Fausto Gresini, były motocyklowy mistrz świata w klasie 125 cm3, znajduje się w stanie krytycznym. Trwa walka o jego życie w szpitalu w Bolonii. W specjalnym komunikacie poinformował o tym w czwartek po południu zespół Gresini Racing, którego jest dyrektorem.

U sześćdziesięcioletniego Gresiniego krótko przed świętami Bożego Narodzenia stwierdzono obecność koronawirusa. Z powodu powikłań trafił do szpitala w Scaletta. W ciągu kilku dni jego stan uległ wówczas gwałtownemu pogorszeniu.

Reklama

Lekarze zdecydowali o wprowadzeniu go w stan śpiączki farmakologicznej. Przeniesiono go na oddział intensywnej terapii szpitala Maggiore w Bolonii. Przebywa tam od blisko dwóch miesięcy.

Gdy dobrze reagował na aplikowane leki, postanowiono go wybudzić. Stało się to na początku stycznia. W ostatnich dniach stan zdrowia Gresiniego znów stał się jednak dramatyczny. Wysoka gorączka i postępująca niewydolność organów niepokoją lekarzy i członków rodziny.

- Leczymy go tak intensywnie, jak to tylko możliwe. Mamy nadzieję, że poważnie upośledzone funkcje narządów powrócą. W tej chwili oddycha za niego respirator. Ponownie wprowadziliśmy go w stan śpiączki farmakologicznej - tłumaczy doktor Nicola Cilloni.

Gresini to były motocyklowy mistrz świata (125cm3) z sezonów 1985 i 1987.

UKi

Zobacz Interia Sport w nowej odsłonie

Sprawdź!

Dowiedz się więcej na temat: Fausto Gresini | Motocyklowe MŚ | Koronawirus w sporcie

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje