Reklama

Reklama

​Rajdowe ME. Na Węgrzech zwycięstwo Griazina, Marczyk trzeci, tytuł dla Mikkelsena

Rosjanin Nikołaj Griazin (VW Polo GTi R5) wygrał Rajd Węgier, 7. rundę samochodowych mistrzostw Europy. Mikołaj Marczyk zajął trzecie miejsce. Tytuł zapewnił już sobie Norweg Andreas Mikkelsen (obaj Skoda Fabia Rally2 Evo).

Drugie miejsce wywalczył Norweg Mads Oestberg (Citroen C3 Rally2) - strata 37,2 s. Marczyk stracił do Rosjanina 59,0. Mistrz Polski w niedzielę wygrał trzy z siedmiu odcinków specjalnych.

Na jedną rundę przed końcem rywalizacji tytuł zapewnił sobie 32-letni Mikkelsen, który tym razem był siódmy ze stratą 2.07,6. Na węgierskich szutrach mistrz Europy nie wygrał ani jednego odcinka specjalnego.

Marczyk umocnił się na pozycji wicelidera cyklu ME, jego najgroźniejszy rywal Hiszpan Efren Llarena (Skoda Fabia Rally2 Evo) uplasował się na piątej pozycji ze stratą prawie dwóch minut do Griazina.

Reklama

Na Węgrzech nie startował obrońca tytułu Aleksiej Łukjaniuk (Citroen C3 Rally2). Ze startu wykluczyły go problemy finansowe. Rosjaninowi nie udało się w tym roku zebrać pełnego budżetu na starty, o czym informował już na początku sezonu.

Po rundzie na Węgrzech, ostatnią w tegorocznym kalendarzu ME będzie 45. Rajd Wysp Kanaryjskich, zaplanowany w dniach 18-20 listopada. Zazwyczaj był rozgrywany na wiosnę, ale z powodu pandemii COVID-19 został w sezonie 2020 i 2021 przeniesiony na jesień.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne