Reklama

Reklama

Nastolatek z Rosji, który wykonał nazistowski gest, wreszcie ukarany!

Kiedy na początku kwietnia nastoletni kierowca pokazał nazistowski gest, w mediach rozpętała się prawdziwa burza. Teraz po kilku tygodniach wreszcie wyciągnięto wobec niego konsekwencje. Artiom Seweriukin otrzymał łagodniejszą karę od tej, o której mówiono wcześniej.

Do skandalicznego zdarzenia doszło w Portugalii podczas kartingowych mistrzostw Europy. Artiom Seweriukin z Rosji zwyciężył, po czym zdecydował się wykonać nazistowski gest, stojąc na najwyższym stopniu podium.

15-latek natychmiast został wrzucony do ognia krytyki. W końcu zdecydował się publicznie przeprosić, ale już wtedy było wiadomo, że kary raczej nie uniknie.

"Nigdy nie popierałem nazizmu i uważam go za jedną z najgorszych zbrodni przeciwko ludzkości" - oznajmił Rosjanin na Telegramie.

Jeszcze w kwietniu FIA zdecydowała się na dyskusję w sprawie kary dla nastolatka. Mówiło się nawet o dożywotniej dyskwalifikacji młodego Rosjanina.

Reklama

Teraz okazało się, że kara nie będzie tak dotkliwa. Sportowiec został wykluczony z wyników pierwszej rundy kartingowej. Gest ten kosztował go zatem tytuł, który wywalczył na mistrzostwach Europy.

Czytaj też: Mocny apel Sebastiana Vettela. "Musimy zadbać o Ukrainę" 

Seweriukin już wcześniej musiał udźwignąć kary za swoje zachowanie. Publiczna krytyka to jedno. Odebrano mu między innymi włoską licencję, która uprawniała go do startów w tym sezonie. Pożegnał się także z kontraktem z Ward Racing.

Dzisiaj wielu nadal uważa, że kara dla 15-latka jest za niska. W przestrzeni publicznej dyskusja na ten kontrowersyjny temat teraz ponownie przybrała na sile.

 

 

 

 

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama