Reklama

Reklama

ELMS. Team WRT, zespół Roberta Kubicy, drugi w klasyfikacjach przed wyścigiem w Barcelonie

Team WRT, którego kierowcą jest Robert Kubica, zajął drugie miejsce przed jutrzejszym wyścigiem serii ELMS w Barcelonie. Krakowianin nie wystąpił jednak w klasyfikacjach, a miejsce w pojeździe zajął Louis Deletraz, który spisał się bardzo dobrze. Najszybszy okazał się natomiast Nyck de Vries (G-Drive Racing).

Przed nami pierwszy wyścig obecnego sezonu ELMS, który obędzie się na torze w Barcelonie. Zawody rozpoczną się jutro, a dziś kierowcy mierzyli się w klasyfikacjach. 

Ich format zakłada, że zawodnik każdej z klas ma 10 minut na wykręcenie jak najlepszego wyniku. Tankowanie w czasie sesji jest zabronione, a wygranej w każdej z klas otrzymują dodatkowy punkt do klasyfikacji załóg i kierowców. 

Przed rozpoczęciem klasyfikacji odbyła się jeszcze jedna sesja treningowa, którą w klasie LMP2 wygrał zespół, którego kierowcą jest Robert Kubica - Team WRT. Oprócz krakowianina barwy zespołu reprezentują Ye Yifei oraz Louis Deletraz i to właśnie Szwajcar trenował tempo klasyfikacyjne, uzyskując najlepszy czas podczas drugiego treningu. 

Deletraz zajął również miejsce w pojeździe w czasie klasyfikacji. 

Reklama

Zobacz Interia Sport w nowej odsłonie

Sprawdź!

Szwajcar popisał się bardzo dobrym okrążeniem po zmianie opon. Deletraz zaliczył najlepsze czasy we wszystkich sektorach, lecz rzutem na taśmę Team WRT pokonał Nyck de Vries z zespołu G-DRIVE Racing. Trzecie miejsce należało natomiast do Willa Stevensa z Panis Racing. 

Wyniki:

PA


Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL