Reklama

Reklama

​ELMS. Drugie miejsce teamu Kubicy na Algarve International Circuit

Belgijski zespół WRT, w barwach którego startuje Robert Kubica, zajął drugie miejsce w ostatnim w sezonie 4-godzinnym wyścigu na portugalskim Algarve International Circuit. W klasie LMP2 tytuł już wcześniej zapewniła sobie ekipa krakowianina.

Zwyciężył zespół United Autosports, a trzecie miejsce zajęła ekipa Algarve Pro Racing.

Jeżdżący samochodem Oreca 07-Gibson Team WRT zwycięstwo w klasie LMP2 zagwarantował sobie już 19 września, gdy wygrał na belgijskim torze Spa-Francorchamps piątą rundę wyścigów samochodowych ELMS.

European Le Mans Series to wyścigi długodystansowe, w których kierowcy mają do dyspozycji prototypy klasy LMP oraz samochody sportowe klasy GT. W trakcie rywalizacji zawodnicy zmieniają się za kierownicą.

W sezonie 2021 Team WRT wygrał dwa pierwsze wyścigi, w trzecim uplasował się na piątej pozycji, w czwartym rozegranym w połowie lipca na torze Monza Autodromo Nazionale był czwarty, a w Spa ponownie pierwszy. Na koniec wywalczył drugą lokatę.

Reklama

Przez cały sezon team jeździł w składzie: Kubica, Szwajcar Louis Deletraz i Chińczyk Yifei Ye.

Niedzielna rywalizacja, gdy samochód teamu WRT prowadził Kubica, zaczęła się od groźnego wypadku. Z samochodu ekipy Duquiene Team odpadło koło, auto stanęło w poprzek toru. Jadący z tyłu Grek Andreas Laskaratos próbując uniknąć zderzenia zjechał na prawą stronę toru i wbił się w bandę ochronną przy wjeździe do pit-lane.

Przednia część jego samochodu została zgnieciona, na szczęście kierowcy nic się nie stało, opuścił wrak o własnych siłach. Sędziowie na ponad pół godziny przerwali wyścig, służby porządkowe oczyściły tor. Później rywalizację kontynuowano bez większych problemów.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje