Liga mołdawska - 27. kolejka Divizia Națională: Petrocub - Speranţa 2-2 (2-1)

W spotkaniu 27. kolejki mołdawskiej Divizia Națională, które rozegrane zostało 2 listopada, drużyna Petrocubu zremisowała ze Speranţą 2-2 (2-1). Mecz na Stadionul Orăşenesc w Hînceşti obejrzało 250 widzów.

27. kolejka Mołdawia - Divizia Națională
2019-11-02 12:00 | Stadion: Stadionul Orăşenesc | Widzów: 250 | Arbiter: D. Muntean
C. Sandu 52'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 18 razy. Drużyna Petrocubu wygrała aż siedem razy, zremisowała osiem, a przegrała tylko trzy.

Od pierwszych minut drużyna Speranţy zawzięcie atakowała bramkę przeciwników. Linia obrony zespołu Petrocubu była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Po nieciekawym początku meczu zawodnicy Petrocubu nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W 33. minucie z rzutu karnego bramkę zdobył Alexandru Dedov.

Piłkarze Speranţy nawiązali walkę i doprowadzili do remisu jeszcze w pierwszej połowie. W 35. minucie gola wyrównującego strzelił Serghei Trofan.

Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom Speranţa: Mihailowi Bolunowi w 37. i Constantinowi Sandu w 38. minucie.

Niedługo po stracie bramki drużyna Petrocubu znów objęła prowadzenie. W tej samej minucie Alexandru Dedov dał prowadzenie swojemu zespołowi.

W 52. minucie wynik ustalił z karnego Constantin Sandu. W 57. minucie żółtą kartkę dostał Maxim Potirniche z drużyny Petrocubu.

W 63. minucie czerwoną kartkę obejrzał Constantin Sandu, tym samym zespół Speranţy musiał znaczną część drugiej połowy grać w dziesiątkę, ale utrzymał korzystny wynik. W 66. minucie za Mihaila Tîșcula wszedł Arcadie Rusu. Między 69. a 76. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom Petrocubu i jedną drużynie przeciwnej.

Trener Petrocubu wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Vlada Opreę. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy. Murawę musiał opuścić Iaser Ţurcan. Na murawie, jak to często zdarzało się Sperancie w tym sezonie, pojawił się Fabrice Ambassa, którego zadaniem było wzmocnienie szyków obronnych. Zmienił on w 82. minucie Sergheiego Trofana. W samej końcówce starcia w drużynie Speranţy doszło do zmiany. Maxim Iurcu wszedł za Iona Drăgana.

Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 2-2.

Mihail Bolun37′
57′ Maxim Potirniche
Ştefan Efros
66′ Mihail Tîșcul
Óliver Antonio Fula Perea
76′ Iaser Ţurcan
Constantin Sandu  52′ (k.) 38′ 63′
 33′ (k.), 38′ 76′ Alexandru Dedov
Serghei Trofan  35′ 82′
Vadim Gulceac
Ion Drăgan89′
Dorian Railean
Denis Macogonenco
66′ 69′ Arcadie Rusu
Fabrice Pierre Ambassa Eloundou82′
76′ Vlad Oprea
Ion Arabadji
Alexandru Vlas
Valentin Chișca

Maxim Iurcu89′

Zawodnicy Speranţy otrzymali w meczu trzy żółte kartki i jedną czerwoną, a ich przeciwnicy trzy żółte.

Zespół Petrocubu w drugiej połowie wymienił dwóch graczy. Drużyna Speranţy w drugiej połowie także wymieniła dwóch zawodników.

9 listopada zespół Speranţy zawalczy o kolejne punkty u siebie. Jego przeciwnikiem będzie FC Milsami Orhei. Tego samego dnia Szeriff Tyraspol będzie rywalem drużyny Petrocubu w meczu, który odbędzie się w Tyraspol.