Liga mołdawska - 25. kolejka Divizia Națională: FC Codru Lozova - CSF Speranţa Nisporeni 0-0

20 października na Baza Zimbru w Kiszyniowie odbyło się starcie 25. kolejki mołdawskiej Divizia Națională pomiędzy drużynami Lozovej i Speranţy. Spotkanie zakończyło się remisem 0-0. Na stadionie stawiło się 300 widzów.

25. kolejka Mołdawia - Divizia Națională
2019-10-20 12:00 | Stadion: Baza Zimbru | Widzów: 300 | Arbiter: A. Tean
FC Codru Lozova
CSF Speranţa Nisporeni
0
0

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą osiem razy. Zespół Speranţy wygrał aż sześć razy, zremisował raz, a przegrał tylko raz.

Od początku meczu obie drużyny postawiły na obronę, co spowodowało senną atmosferę na boisku na początku meczu. Jedyną kartkę w pierwszej połowie sędzia pokazał Petru Costinowi z Lozovej. Była to 38. minuta pojedynku.

W 52. minucie arbiter przyznał kartkę Davidowi Cemschiemu z drużyny Lozovej. W 56. minucie za Iona Donțu wszedł Dumitru Rogac.

Trener Lozovej postanowił zagrać agresywniej. W 62. minucie zmienił obrońcę Rinata Jalbę i na pole gry wprowadził napastnika Daniela Buhanenca. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego drużyna wciąż miała problemy ze skutecznością. W 64. minucie w jedenastce Speranţy doszło do zmiany. Alisher Mirzoev wszedł za Iona Drăgana. W 71. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Iona Mamaligę z Lozovej, a w 76. minucie Ólivera Fulę z drużyny przeciwnej.

Chwilę później trener Speranţy postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 81. minucie na plac gry wszedł Serghei Trofan, a murawę opuścił Maxim Iurcu. W 86. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Constantina Sandu ze Speranţy, a w 90. minucie Dumitru Garșinschiego z drużyny przeciwnej. W tej samej minucie trenerzy obu drużyn postanowili odświeżyć składy, w drużynie Lozovej za Iona Mamaligi wszedł Bogdan Stoianov, a w zespole Speranţy Mihail Bolun zmienił Iona Arabadjego.

Mihail Bolun90′
52′ David Cemschi
Ştefan Efros
38′ Petru Costin
Óliver Antonio Fula Perea76′
62′ Rinat Jalbă
Ion Ghimp
71′ 90′ Ion Mamaliga
Constantin Sandu86′
90′ Dumitru Garșinschi
Ion Drăgan64′
56′ Ion Donțu
Maxim Iurcu81′
Boris Pascarenco
Denis Macogonenco
90′ Bogdan Stoianov
Ion Arabadji90′
Andrei Drab
Valentin Chișca
Eduard Zaplitnîi
Alisher Mirzoev64′
62′ Daniel Buhanenco
Serghei Trofan81′
56′ Dumitru Rogac

Piłkarze Lozovej dostali w meczu cztery żółte kartki, a ich przeciwnicy dwie.

Już w najbliższy piątek jedenastka Speranţy zawalczy o kolejne punkty u siebie. Jej przeciwnikiem będzie FC Dinamo-Auto. Tego samego dnia CS Petrocub Hînceşti będzie gościć zespół Lozovej.