Liga mołdawska - 17. kolejka Divizia Națională: FC Sfîntul Gheorghe - FC Codru Lozova 1-0 (1-0)

W meczu 17. kolejki mołdawskiej Divizia Națională, który rozegrany został 10 sierpnia, zespół Sfîntul Gheorghe zwyciężył z Lozovą 1-0 (1-0). Mecz na Stadionul Sătesc w Straszanach obejrzało 150 widzów.

M. Focşa 41'

Zespoły nie spotykały się na boisku zbyt często. Na sześć pojedynków drużyna Lozovej wygrała trzy razy i tyle samo razy przegrywała. Żadne spotkanie nie zakończyło się remisem.

Sędzia musiał uspokoić zawodników już na początku meczu. Między 12. a 33. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom gości i jedną drużynie przeciwnej.

Wysiłki podejmowane przez zespół Sfîntul Gheorghe w końcu przyniosły efekt bramkowy. W 41. minucie bramkę zdobył Maxim Focşa.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Sfîntul Gheorghe.

Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom Sfîntul Gheorghe: Andreiowi Novicovowi w 51. i Artiomowi Rozgoniucowi w 63. minucie. Niedługo później trener Sfîntul Gheorghe postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię napadu i w 74. minucie zastąpił zmęczonego Garegina Kirakosyana. Na boisko wszedł Sergiu Istrati, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej.

W 78. minucie Daniel Buhanenco został zmieniony przez Andreia Draba. Na cztery minuty przed zakończeniem starcia w zespole Sfîntul Gheorghe doszło do zmiany. Dmitrii Mandricenco wszedł za Alexandru Suvorova. W 87. minucie drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną dostał Alexandru Belevschi z zespołu gości i musiał opuścić boisko. Wcześniejszą kartkę ten zawodnik dostał w 33. minucie.

W pierwszej minucie doliczonego czasu gry w drużynie Sfîntul Gheorghe doszło do zmiany. Andrei Calac wszedł za Artioma Carastoiana. W drugiej połowie nie padły bramki.

Boris Pascarenco
 41′ Maxim Focşa
Alexandru Belevschi33′ 87′
51′ Andrei Novicov
Vladislav Bobrov
Serghei Svinarenco
Petru Costin
Petru Ojog
Rinat Jalbă
63′ Artiom Rozgoniuc
Ion Mamaliga
Eugeniu Slivca
Cristian Ursu
86′ Alexandru Suvorov
Daniel Adam
33′ 90′ Artiom Carastoian
Vladislav Chirciu12′
Vadim Cemîrtan
Eduard Zaplitnîi
74′ Garegin Kirakosyan
Daniel Buhanenco78′
Maxim Railean
Valentyn Semenchenko
Vladimir Ghenaitis
Andrei Drab78′
Myroslav Mazur

86′ Dmitrii Mandricenco

Alexandru Vremea

90′ Andrei Calac

74′ Sergiu Istrati

Sędzia przyznał jedną żółtą kartkę piłkarzom gospodarzy w pierwszej połowie, natomiast w drugiej dwie. Zawodnicy drużyny przeciwnej otrzymali w pierwszej połowie dwie żółte kartki, a w drugiej jedną czerwoną.

Zespół Sfîntul Gheorghe w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany. Natomiast drużyna gości w drugiej połowie wymieniła jednego zawodnika.

17 sierpnia zespół Lozovej rozegra kolejny mecz w Orgiejowie. Jego rywalem będzie CSF Speranţa Nisporeni. Natomiast 18 sierpnia CS Petrocub Hînceşti będzie gościć zespół Sfîntul Gheorghe.