Liga mołdawska - 17. kolejka Divizia Națională: FC Dinamo-Auto - Szeriff Tyraspol 0-3 (0-1)

W spotkaniu 17. kolejki mołdawskiej Divizia Națională, które rozegrane zostało 11 sierpnia, zespół Dinamo-Auto przegrał z Szeriffem 0-3 (0-1). Mecz na Stadionul Dinamo-Auto w Ternovce obejrzało 100 widzów.

17. kolejka Mołdawia - Divizia Națională
2019-08-11 17:00 | Stadion: Stadionul Dinamo-Auto | Widzów: 100 | Arbiter: I. Covtun
FC Dinamo-Auto
Szeriff Tyraspol
0
3
M. Ghecev 6',59'
R. Tambe 84'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 20 razy. Jedenastka Szeriffu wygrała aż 17 razy, zremisowała trzy, nie przegrywając żadnego spotkania.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Mihail Ghecev wywołał eksplozję radości wśród kibiców Szeriffu, zdobywając bramkę w szóstej minucie meczu.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Szeriffu.

Drugą połowę drużyna Dinamo-Auto rozpoczęła w zmienionym składzie, za Andriiego Panycha wszedł Vsevolod Nihaev. Także zespół Szeriffu wyszedł w zmienionym składzie, za Andreja Lukicia wszedł Ariel Borysiuk. Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom Dinamo-Auto: Magomedowi-Bashirowi Gorbakovowi w 49. i Nurlanowi Novruzovowi w 52. minucie.

Jedenastka gospodarzy ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna Szeriffu, strzelając kolejnego gola. W 59. minucie Mihail Ghecev po raz drugi strzelił gola zmieniając wynik na 0-2.

W 76. minucie Artem Gordienko został zmieniony przez Liridona Latifiego. W tej samej minucie w jedenastce Szeriffu doszło do zmiany. Robert Ndip wszedł za Leandra Ribeira.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Szeriffu w 84. minucie spotkania, gdy Robert Ndip zdobył trzecią bramkę. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego ósme trafienie w sezonie.

Na cztery minuty przed zakończeniem pojedynku w drużynie Dinamo-Auto doszło do zmiany. Nichita Ciumacenko wszedł za Sergheiego Bobrova. Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 0-3.

Andrej Lukić46′
49′ Magomed-Bashir Gorbakov
Ousmane N'Diaye
Maxim Mihaliov
Matej Palczicz
Ņikita Pačko
Alexandr Belousov
46′ Andrii Panych
Mihail Ghecev  6′, 59′
86′ Serghei Bobrov
Antun Palić
52′ Nurlan Novruzov
Leandro Joaquim Ribeiro76′
Maxim Bardîș
Sergiu Pascenco
86′ Nichita Ciumacenko
Evghenii Berco
46′ Vsevolod Nihaev
Vadim Dijinari

Mateo Mužek

Ariel Borysiuk46′

Liridon Latifi76′

Robert Ndip Tambe76′  84′

Sędzia nie ukarał piłkarzy Szeriffu żadną kartką, natomiast zawodnikom gospodarzy przyznał dwie żółte.

Zespół gospodarzy w drugiej połowie wymienił dwóch zawodników. Natomiast drużyna Szeriffu w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.

Już w najbliższą sobotę zespół Dinamo-Auto rozegra kolejny mecz w Kiszyniowie. Jego przeciwnikiem będzie FC Zimbru Kiszyniów. Natomiast 18 sierpnia FC Milsami Orhei zagra z zespołem Szeriffu na jego terenie.