Liga mołdawska - 15. kolejka Divizia Națională: Szeriff - Speranţa 3-0 (2-0)

29 czerwca na Bolshaya Sportivnaya Arena w Tyraspol odbył się mecz 15. kolejki mołdawskiej Divizia Națională pomiędzy drużynami Szeriffu i Speranţy. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Szeriffu 3-0. Na stadionie zasiadło 1 200 widzów.

15. kolejka Mołdawia - Divizia Națională
2019-06-29 19:00 | Stadion: Bolshaya Sportivnaya Arena | Widzów: 1200 | Arbiter: A. Tean
Maxim Cojocaru I 51'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 16 razy. Zespół Szeriffu wygrał aż 12 razy, zremisował dwa, a przegrał tylko dwa.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Szeriffu w 17. minucie spotkania, gdy Veaceslav Posmac zdobył pierwszą bramkę.

Drużyna gości ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystał zespół Szeriffu, strzelając kolejnego gola. W 28. minucie pokonał bramkarza Jury Kendysh. To już siódme trafienie tego zawodnika w sezonie.

Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Na drugą połowę drużyna Szeriffu wyszła w zmienionym składzie, za Cristiana wszedł Vladimir Kovačević.

Trzeba było trochę poczekać, aby Maxim I wywołał eksplozję radości wśród kibiców Szeriffu, zdobywając kolejną bramkę w 51. minucie starcia. W 58. minucie kartkę dostał Mihail Bolun z Speranţy.

W 60. minucie za Ichakę Tiehiego wszedł Felipe Ponce. Arbiter przyznał żółte kartki zawodnikom Szeriff: Veaceslavowi Posmacowi w 70. i Leandrowi Ribeirowi w 71. minucie. W 77. minucie Vlad Oprea został zmieniony przez Vladimira Titievschiego, a za Alishera Mirzoeva wszedł na boisko Ruslan Chelari, co miało wzmocnić jedenastkę Speranţy. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Jury'ego Kendysha na Gheorghe Antona oraz Antuna Palicia na Patricka Pedersena.

Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 3-0.

Daniil Avdyushkin
 51′ Maxim Cojocaru
Fabrice Pierre Ambassa Eloundou
46′ Cristiano da Silva Leite
Mihail Bolun58′
Jarosław Jach
Ştefan Efros
 17′ 70′ Veaceslav Posmac
Óliver Antonio Fula Perea
Alexandr Belousov
Bruno Nogueira Barbosa
José Ángel Jurado de la Torre
Ichaka Cheick Kouame Tiehi60′
 28′ 80′ Yuri Kendysh
Alisher Mirzoev90′
85′ Antun Palić
Dayron Alexander Mosquera Mendoza
71′ Leandro Joaquim Ribeiro
Ruslan Chelari90′
46′ Vladimir Kovačević
Felipe Ponce Ramírez60′
80′ Gheorghe Anton
Constantin Sandu
Mihail Ghecev
Vladimir Titievschii77′
85′ Patrick Pedersen