Liga mołdawska - 15. kolejka Divizia Națională: FC Dinamo-Auto - FC Codru Lozova 4-0 (2-0)

29 czerwca na Stadionul Dinamo-Auto w Ternovce odbyło się spotkanie 15. kolejki mołdawskiej Divizia Națională pomiędzy drużynami Dinamo-Auto i Lozovej. Starcie zakończyło się zwycięstwem Dinamo-Auto 4-0. Na stadionie zasiadło 150 widzów.

15. kolejka Mołdawia - Divizia Națională
2019-06-29 17:00 | Stadion: Stadionul Dinamo-Auto | Widzów: 150 | Arbiter: A. Breguța
M. Mihaliov 89'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą trzy razy. Zespół Dinamo-Auto wygrał aż trzy razy, nie przegrywając żadnego spotkania.

Od pierwszych minut drużyna Dinamo-Auto zawzięcie atakowała bramkę przeciwników. Linia obrony zespołu Lozovej była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. W 30. minucie Vladislav Bobrov został zmieniony przez Daniela Adama.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Dinamo-Auto w 30. minucie spotkania, gdy Ivan Urvanţev strzelił pierwszego gola. Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom Lozova: Sergiu Nazarowi w 38. i Mihaiemu Apostolowi w 42. minucie.

Zespół Lozovej ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała jedenastka gospodarzy, zdobywając kolejną bramkę. W ostatniej minucie pierwszej połowy wynik na 2-0 podwyższył Andrei Macriţchii.

Jedyną kartkę w drugiej połowie sędzia przyznał Andreiowi Bursucowi z Lozovej. Była to 74. minuta meczu.

Trzeba było trochę poczekać, aby Ivan Urvanţev wywołał eksplozję radości wśród kibiców Dinamo-Auto, strzelając kolejnego gola w 76. minucie pojedynku. W 79. minucie Igor Bugaiov został zmieniony przez Vsevoloda Nihaeva, co miało wzmocnić drużynę Dinamo-Auto. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Sergiu Nazara na Andreia Draba.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Dinamo-Auto w 89. minucie spotkania, gdy Maxim Mihaliov zdobył z karnego czwartą bramkę. Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 4-0.

Valentyn Semenchenko
 89′ (k.) Maxim Mihaliov
Cristian Ursu
Serghei Bobrov
Mihai Apostol42′
79′ Igor Bugaiov
Andrei Bursuc74′
 45′ Andrei Macriţchii
Gheorghe Suciu
 30′, 76′ Ivan Urvanţev

Sandu Mateescu

79′ Vsevolod Nihaev

Wyjątkowa nieporadność napastników Lozovej była aż nadto widoczna. W ciągu 90 minut meczu nie oddali żadnego celnego strzału.

Arbiter nie ukarał piłkarzy gospodarzy żadną kartką, natomiast zawodnikom Lozovej wręczył trzy żółte.

Zespół Dinamo-Auto w drugiej połowie wymienił jednego gracza. Natomiast jedenastka gości wymieniła dwóch zawodników.