Liga mołdawska - 10. kolejka Divizia Națională: Speranţa - Szeriff 1-2 (0-1)

18 września na Complexul Sportiv Raional w Orgiejowie odbył się pojedynek 10. kolejki mołdawskiej Divizia Națională pomiędzy drużynami Speranţy i Szeriffu. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Szeriffu 2-1.

R. Gadze 88'

Zespoły nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 19 starć jedenastka Speranţy wygrała dwa razy, ale więcej przegrywała, bo aż 14 razy. Trzy mecze zakończyły się remisem.

Sędzia musiał opanować emocje piłkarzy już na początku meczu. Jedyną kartkę w meczu otrzymał Matvii Guyganov ze Speranţy. Była to 18. minuta pojedynku.

Wysiłki podejmowane przez zespół Szeriffu w końcu przyniosły efekt bramkowy. W 33. minucie bramkę zdobył Frank Castañeda. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego ósme trafienie w sezonie.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Szeriffu.

Na drugą połowę jedenastka Speranţy wyszła w zmienionym składzie, za Matviego Guyganova wszedł Mihail Bolun. Także w drużynie Szeriffu w czasie przerwy zaszły zmiany, za Williama Parrę wszedł Ionuț Peteleu. W 63. minucie Ousmane N'Diaye został zastąpiony przez Veaceslava Posmaca.

Jedenastka Speranţy wyrównała wynik meczu. W 77. minucie gola wyrównującego strzelił Serghei Trofan.

W 84. minucie boisko opuścili zawodnicy gości: Dabney dos Santos, Richard Gadze, a na ich miejsce weszli Benedik Mioč, Andrii Bliznichenko.

Niedługo później Richard Gadze wywołał eksplozję radości wśród kibiców Szeriffu, zdobywając kolejną bramkę w 88. minucie starcia. Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 1-2.

Cristiano da Silva Leite
69′ Ruslan Chelari
Ousmane N'Diaye63′
Andrii Yakovlev
Faith Obilor
Oleksandr Ermachenko
William Parra Sinisterra46′
18′ 46′ Matvii Guyganov
Andrii Bliznichenko84′
63′ Dmytro Kozban
Benedik Mioč84′
Oleksandr Nasonov
Frank Andersson Castañeda Vélez  33′
Vladyslav Pavlenko
Rifet Kapič63′
75′ Arcadie Rusu
Dimitris Kolovos
Vadym Voronchenko
John Charles Petro
Anatol Chirinciuc
Dumitru Celeadnic
46′ Mihail Bolun
Ionuț Andrei Peteleu46′
75′ Andrei Bursuc
Veaceslav Posmac63′
69′ Vadim Călugher
Sebastian Dahlström
Constantin Sandu
Alec Mudimu
63′  77′ Serghei Trofan
Max Veloso63′
Dan Guştiuc
Peter Wilson

Dabney dos Santos Souza84′

Richard Gadze84′  88′

Keston Julien

Drużyna Szeriffu była w posiadaniu piłki przez 64 procent czasu gry, przełożyło się to na zwycięstwo w tym spotkaniu.

Arbiter nie ukarał piłkarzy gości żadną kartką, natomiast zawodnikom Speranţy pokazał jedną żółtą.

Zespół gospodarzy w drugiej połowie wymienił czterech zawodników. Natomiast jedenastka Szeriffu w drugiej połowie wymieniła pięciu zawodników.