Reklama

Reklama

Liga mołdawska - 10. kolejka Divizia Națională: FC Sfîntul Gheorghe - FC Codru Lozova 2-2 (0-1)

20 września na Stadionul Sătesc w Straszanach odbyło się spotkanie 10. kolejki mołdawskiej Divizia Națională pomiędzy drużynami Sfîntul Gheorghe i Lozovej. Starcie zakończyło się remisem 2-2.

20 września  na Stadionul Sătesc w Straszanach odbyło się spotkanie  10. kolejki mołdawskiej Divizia Națională pomiędzy drużynami Sfîntul Gheorghe  i Lozovej. Starcie zakończyło się remisem 2-2.

Zespoły nie spotykały się na boisku zbyt często. Na dziewięć pojedynków jedenastka Lozovej wygrała trzy razy, ale więcej przegrywała, bo sześć razy. Żadne starcie nie zakończyło się remisem.

Początek spotkania nie zapowiadał emocjonującego meczu. Piłkarze starali się wypracowywać sytuacje, ale gra nie kleiła się obu drużynom. Sędzia miał niewiele pracy. Dopiero w drugim kwadransie coś zaczęło się dziać na boisku. W 21. minucie Ion Oprea został zastąpiony przez Alekseya Nestratova.

W tym czasie piłkarze Lozovej nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W 25. minucie Vasile Cojocari dał prowadzenie swojej drużynie.

Reklama

Jedyną kartkę w pierwszej połowie sędzia pokazał Ionowi Mamalidze z Lozovej. Była to 45. minuta meczu. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Lozovej.

Na drugą połowę jedenastka Sfîntul Gheorghe wyszła w zmienionym składzie, za Sergheiego Svinarenca wszedł Vitalie Plămădeală. W 55. minucie arbiter pokazał kartkę Bohdanowi Mytsykowi, zawodnikowi Lozovej.

Drużyna gospodarzy wyrównała wynik meczu. W 63. minucie na listę strzelców wpisał się Dmitrii Mandricenco.

Trenerzy obu drużyn postanowili odświeżyć składy w 66. minucie, w jedenastce Lozovej za Iona Lăcusty wszedł Itsuki Kurata, a w zespole Sfîntul Gheorghe Alexandru Vremea zmienił Eugeniu Slivcę. Między 67. a 87. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom Lozovej i jedną drużynie przeciwnej.

W 89. minucie do własnej bramki trafił zawodnik Sfîntul Gheorghe Maxim Railean.

W ostatnich minutach spotkania na murawie stadionu atmosfera była rozgrzana. W pierwszej minucie doliczonego czasu gry wynik ustalił Eugeniu Slivca.

Minutę później arbiter przyznał kartki Petru Ojogowi, Vitaliemu Plămădeali z Sfîntul Gheorghe i Mikhailowi Kizeevowi, Nikolayowi Vdovichenkowi z zespołu gości. W doliczonej trzeciej minucie spotkania w jedenastce Lozovej doszło do zmiany. Anatolie Ciuntu wszedł za Nikolaya Vdovichenka. Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 2-2.

Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny. Remis od samego początku „wisiał w powietrzu”. Obie drużyny utrzymywały się przy piłce praktycznie tyle samo czasu. Mecz był bardzo wyrównany, od pierwszej do ostatniej minuty.

Sędzia pokazał trzy żółte kartki piłkarzom gospodarzy, a zawodnikom Lozovej przyznał sześć.

Zespół Sfîntul Gheorghe w drugiej połowie wymienił dwóch zawodników. Natomiast drużyna gości wykorzystała wszystkie zmiany.

Już w najbliższy czwartek jedenastka Lozovej zawalczy o kolejne punkty u siebie. Jej przeciwnikiem będzie FC Floreşti. Natomiast 27 września FC Zimbru Kiszyniów zagra z jedenastką Sfîntul Gheorghe na jej terenie.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL