Liga mołdawska - 10. kolejka Divizia Națională: FC Floreşti - FC Dinamo-Auto 0-5 (0-1)

W meczu 10. kolejki mołdawskiej Divizia Națională, który rozegrany został 18 września, zespół FC Floreşti przegrał wysoko z Dinamo-Auto 0-5 (0-1). Pojedynek odbył się na Stadionie Dinamo w Benderach.

O. Bulat 90'

Obie drużyny grały dotychczas ze sobą tylko raz. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem zespołu Dinamo-Auto.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Dinamo-Auto w 10. minucie spotkania, gdy Maxim Mihaliov zdobył z karnego pierwszą bramkę.

Między 17. a 28. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom FC Floreşti i jedną drużynie przeciwnej. W 36. minucie Alexandr Osipov został zastąpiony przez Andreia Cobeţa. W tej samej minucie trener FC Floreşti postanowił skorzystać ze swojego jokera i na plac gry wszedł Vasile Stefu, a murawę opuścił Andrei Calac.

W 42. minucie sędzia pokazał żółtą kartkę Vasile'owi Stefu z FC Floreşti. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Dinamo-Auto.

Drużyna gospodarzy ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystał zespół Dinamo-Auto, strzelając kolejnego gola. W 54. minucie na listę strzelców wpisał się Vadim Paireli. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego trzecie trafienie w sezonie.

W 63. minucie Igor Bondarenco został zmieniony przez Igora Bugaiova, co miało wzmocnić drużynę FC Floreşti. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Ehora Kondratyuka na Alexandra Belousova. W 65. minucie arbiter pokazał żółtą kartkę Vladislavowi Liharevowi, piłkarzowi gospodarzy. Na kwadrans przed zakończeniem spotkania drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną dostał Vasile Stefu osłabiając zespół gospodarzy. Wcześniejszą kartkę ten zawodnik dostał w 42. minucie.

Pod koniec meczu rozwiązał się worek z bramkami, jednak kibice gospodarzy nie mieli powodów do zadowolenia. W 81. minucie Maxim Mihaliov ponownie trafił do bramki zmieniając wynik na 0-3.

Na siedem minut przed zakończeniem starcia w zespole FC Floreşti doszło do zmiany. Serghei Bobrov wszedł za Dumitru Maneacova.

W 83. minucie swoją trzecią bramkę w tym meczu zdobył Maxim Mihaliov z Dinamo-Auto. W 87. minucie sędzia przyznał żółtą kartkę Igorowi Bugaiovowi z drużyny gospodarzy.

W ostatnich minutach spotkania na murawie stadionu emocje piłkarzy dorównywały tym na trybunach. Gola na 0-5 w doliczonej trzeciej minucie spotkania strzelił Octavian Bulat.

Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 0-5.

FC Floreşti
65′ Vladislav Liharev
Victor Straistari
Vladimir Covcenco
Igor Chiperi28′
Artyom Khachaturov
Vadim Dijinari
17′ Ivan Voropai
Oleksandr Masalov
28′ Dmitri Semirov
Artiom Bilinschii
36′ Andrei Calac
Maxim Mihaliov  10′ (k.), 81′, 83′
Constantin Mandricenco
Maksym Pyrohov89′
83′ Dumitru Maneacov
Artem Fedorov89′
63′ Igor Bondarenco
Ehor Kondratyuk69′
36′ Alexandr Osipov
Vladislav Boico
83′ Serghei Bobrov
Octavian Bulat87′  90′
63′ 87′ Igor Bugaiov
Andrei Conohov
36′ 42′ 75′ Vasile Stefu
Petru Leucă87′
36′ Andrei Cobeţ
Dan Puscas89′

Dumitru Rogac89′

Vasile Smîntînă

Piłkarze gospodarzy dostali w meczu pięć żółtych kartek oraz jedną czerwoną, natomiast ich przeciwnicy jedną żółtą.

Zespół gospodarzy wymienił czterech zawodników. Natomiast drużyna Dinamo-Auto w drugiej połowie wymieniła pięciu graczy.