Liga mołdawska - 10. kolejka Divizia Națională: CS Petrocub Hînceşti - FC Milsami Orhei 1-2 (0-1)

W spotkaniu 10. kolejki mołdawskiej Divizia Națională, które rozegrane zostało 19 września, drużyna Petrocubu przegrała z FC Milsami 1-2 (0-1). Starcie odbyło się na Stadionul Orăşenesc w Hînceşti.

V. Jardan 59'

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. Jedyną kartkę w pierwszej połowie arbiter pokazał Alexandru Dedovowi z FC Milsami. Była to czwarta minuta pojedynku.

W 39. minucie do własnej bramki trafił zawodnik Petrocubu Denis Guțul. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki FC Milsami.

Na drugą połowę drużyna Petrocubu wyszła w zmienionym składzie, za Vadima Gulceaca wszedł Alexandru Onica. W 52. minucie za Petru Racu wszedł Artiom Rozgoniuc.

W 55. minucie kartką został ukarany Sergiu Nazar, zawodnik FC Milsami.

Piłkarze gospodarzy otrząsnęli się z chwilowego letargu. Ruszyli do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki przyniosły efekt. W 57. minucie na listę strzelców wpisał się Sergiu Plătică. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego siódme trafienie w sezonie.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy FC Milsami w 59. minucie spotkania, gdy Vasile Jardan strzelił drugiego gola. Niestety w 64. minucie meczu Denis Guțul bramkarz Petrocubu z powodu kontuzji musiał opuścić boisko. Trenerowi nie zostało nic innego, jak na jego miejsce między słupkami postawić Cristiana Avrama - rezerwowego bramkarza zespołu.

Między 76. a 81. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki zawodnikom gospodarzy i jedną drużynie przeciwnej. Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 1-2.

Racu
39′ (samob.) 64′ Denis Guțul
Alexandru Antoniuc
64′ Andrei Cojocari
Sergiu Nazar55′ 82′
81′ Dan Taras
Vitus Amougui
46′ Vadim Gulceac
Igor Arhirii
 57′ 79′ Sergiu Plătică
Alexandru Dedov4′ 88′
Ştefan Efros
Ion Drăgan69′
52′ Petru Racu
Omar Gaye
64′ Cristian Avram
Constantin Bogdan88′
64′ Victor Bogaciuc
Oleg Martin
46′ 76′ Alexandru Onica
Nichita Iuraşco69′ 81′
52′ Artiom Rozgoniuc
Oleg Malac

Artiom Puntus82′

Amit Quluzada

Dumitru Reniță

Zawodnicy obu drużyn otrzymali po trzy żółte kartki.

Drużyna gospodarzy w drugiej połowie wymieniła czterech zawodników. Natomiast jedenastka FC Milsami w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.