Liga mołdawska - 1. kolejka Divizia Națională: FC Dinamo-Auto - FC Floreşti 3-1 (2-0)

3 lipca na Stadionul Dinamo-Auto w Ternovce odbyło się spotkanie 1. kolejki mołdawskiej Divizia Națională pomiędzy drużynami Dinamo-Auto i FC Floreşti. Starcie zakończyło się zwycięstwem Dinamo-Auto 3-1.

I. Bugaiov 79'

Był to pierwszy mecz rozegrany między tymi jedenastkami.

Od pierwszych minut drużyna Dinamo-Auto zawzięcie atakowała bramkę przeciwników. Linia obrony zespołu FC Floreşti była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Dinamo-Auto w 39. minucie spotkania, gdy Dmitri Nağıyev zdobył pierwszą bramkę.

Drużyna gości ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystała jedenastka Dinamo-Auto, strzelając kolejnego gola. W ostatniej minucie pierwszej połowy wynik na 2-0 podwyższył Maxim Mihaliov.

Drugą połowę zespół FC Floreşti rozpoczął w zmienionym składzie, za Vladimira Ghenaitisa, Anatola Cheptinego weszli Vladimir Covcenco, Dumitru Maneacov. W 73. minucie za Artioma Zeleniuca wszedł Artyom Khachaturov.

W tej samej minucie w drużynie FC Floreşti doszło do zmiany. Vasile Stefu wszedł za Andreia Calaca.

Trzeba było trochę poczekać, aby Maksym Pyrohov wywołał eksplozję radości wśród kibiców Dinamo-Auto, zdobywając kolejną bramkę w 74. minucie pojedynku.

Mimo że jedenastka gości nie grzeszy umiejętnością konstruowania sytuacji strzeleckich, na 89 ataków oddała tylko jeden celny strzał, to w końcu strzeliła długo wyczekiwanego przez ich kibiców gola. W 79. minucie na listę strzelców wpisał się Igor Bugaiov.

Na pięć minut przed zakończeniem meczu w zespole Dinamo-Auto doszło do zmiany. Vadim Paireli wszedł za Maxima Mihaliova. Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 3-1.

Vladimir Ghenaitis46′
 45′ 85′ Maxim Mihaliov
Ivan Voropai
 74′ Maksym Pyrohov
Andrei Calac73′
 39′ Dmitri Nağıyev
Alexandru Scripcenco
85′ Vadim Paireli
Serghei Bobrov
Dumitru Rogac
Dumitru Maneacov46′

Vasile Stefu73′

Grigore Coșcodan

Arbiter nie pokazał żadnych kartek, mimo zdarzających się fauli.

Drużyna Dinamo-Auto w drugiej połowie wymieniła jednego gracza. Natomiast jedenastka gości w drugiej połowie wymieniła czterech zawodników.