Reklama

Reklama

Znamy nazwisko rezerwowego do walki Pudzian - Bombardier! Prawdziwy kolos

Waga "Bombardiera"? Ponad 148 kilogramów. Okazuje się, że Serigne Dia, czyli najbliższy rywal Mariusza Pudzianowskiego, to jeszcze nie prawdziwy King Kong. Kimś takim jest mierzący 183 cm i ważący ponad 160 kilogramów Alexandru Lungu, czekający w gotowości na wypadek absencji któregoś z bohaterów drugiej walki wieczoru, którzy zmierzą się na sobotniej gali KSW 64.

Federacja KSW zabezpieczyła się na wypadek sytuacji, w której któryś z zawodników z co-main eventu miałby wypaść z sobotniej gali. Do takiego incydentu doszło bowiem kilka miesięcy temu przed galą KSW 59. Wówczas z powodu problemów zdrowotnych w klatce nie pojawił się senegalski Bombardier. Koniecznie trzeba było szybko znaleźć zastępstwo. Został nim Nikola Milanović, którego Pudzianowski pokonał przez TKO po minucie i 12 sekundach. 

Mało prawdopodobne, aby tym razem miał dojść podobnego scenariusza, ale w razie konieczności rolę rezerwowego pełni rumuński gigant - Alexandru Lungu. Urodził się w 1974 roku i pochodzi z Rumunii. Był wielokrotnym mistrzem judo - złotym medalistą mistrzostw świata i Europy juniorów, oraz brązowym medalistą mistrzostw Europy seniorów. W 1996 roku reprezentował Rumunię na igrzyskach. 

Reklama

Alexandru Lungu wyzwał Pudziana na pojedynek

Po zakończonej karierze judoki zajął się trenowaniem MMA. Wystąpił w kilkunastu walkach, m.in. z Polakami - Tomaszem Czerwińskim oraz Michałem Wlazło. Obie walki przegrał przez TKO. Walczył również w K1. W tej formule pokonał w 2012 roku Wiesława Kwaśniewskiego.

Co ciekawe, w 2017 roku Lungu wyzwał na pojedynek Pudzianowskiego, ale do starcia ostatecznie nie doszło.

Transmisja gali KSW 64 w sobotę 23 października w systemie PPV. Początek o godz. 20.

KN, Polsat Sport

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje