Reklama

Reklama

Yang Jian Bing zmarł z powodu ataku serca

Władze Filipin poinformowały w środę, że to atak serca był przyczyną śmierci Yang Jian Binga, chińskiego zawodnika mieszanych sztuk walki, który zasłabł dzień przed swoim starciem w Manili.

"Z oficjalnego raportu z autopsji Yang Jian Binga, podanego przez republikę Filipin, wynika, że sportowiec zmarł z powodu ostrego zawału mięśnia sercowego" - można przeczytać na internetowej stronie organizatora gali.

Organizatorzy wcześniej podali, że 21-letni zawodnik wagi muszej zasłabł 10 grudnia i został odwieziony do szpitala w Manili, kiedy za bardzo się odwodnił przed ważeniem, przed swoją walką, do której miało dojść dzień później.

Sekcja zwłok przeprowadzona 12 grudnia wykazała, że przyczyną śmierci był ostry zawał mięśnia sercowego, co jest medycznym terminem ataku serca.

Reklama

W Manili odbyło się prywatne czuwanie dla rodziny i przyjaciół Yang Jian Binga, a jego ciało zostało przetransportowane do Chin.

"Odejście Yang Jian Binga było bardzo smutnym i bolesnym czasem dla mnie i całej społeczności MMA" - powiedział Victor Cui, szef firmy organizującej zawody.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje