Reklama

Reklama

UFC 2017. Rose Namajunas znokautowała Joannę Jędrzejczyk i dostała bonus

Joanna Jędrzejczyk (14-1) straciła mistrzowski pas. Na gali UFC 2017 w Nowym Jorku Polka została znokautowana w pierwszej rundzie przez Rose Namajunas (7-3). Amerykanka ma podwójny powód do radości - jest nową mistrzynią i za swój występ dostała jeszcze finansowy bonus.

W Nowym Jorku Jędrzejczyk po raz szósty broniła mistrzowskiego pasa. Polka była faworytką pojedynku z Namajunas, ale chyba nie spodziewała się takiego przebiegu wydarzeń w oktagonie. Amerykanka od początku próbowała przejąć inicjatywę i zaskoczyła Jędrzejczyk mocnym ciosem, po którym nasza zawodniczka znalazła się na deskach. Obrończyni tytułu doszła do siebie i szybko chciała się zrewanżować, ale znów otrzymała soczyste uderzenie. Jędrzejczyk ponownie znalazła się na deskach, co wykorzystała rywalka. Serią ciosów w parterze Namajunas raziła Polkę i w końcu sędzia przerwał pojedynek. Amerykanka sprawiła dużą niespodziankę, nokautując Jędrzejczyk już w pierwszej rundzie.

Namajunas została nową mistrzynią UFC w wadze słomkowej, a za swój występ otrzymała jeszcze dodatkową nagrodę - bonus w wysokości 50 tysięcy dolarów. Oprócz Amerykanki czeki na taką kwotę otrzymali - Georges St. Pierre i TJ Dillashaw.

Premię w wysokości 25 tysięcy dolarów za nokauty dostali Ricardo Ramos i Ovince St. Preux.

Reklama

RK

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL