Reklama

Reklama

Tyberiusz Kowalczyk - Tomas Vaicickas na Fight Exclusive Night 3

Debiutancki pojedynek strongmana Tyberiusza Kowalczyka w MMA będzie jednym z głównych wydarzeń gali Fight Exclusive Night 3, która 28 czerwca odbędzie się w Hali Stulecia we Wrocławiu. Rywalem Polaka będzie Litwin Tomas Vaicickas.

Pojedynek silnego jak tur Kowalczyka jest jednym z najbardziej oczekiwanych wydarzeń gali. Organizatorzy podkreślają, że ciężko było znaleźć mu rywala.

Seryjnie odmawiali wszyscy, którym proponowano walkę, włącznie ze słynnym pogromcą Mariusza Pudzianowskiego - Jamesem Thompsonem.

Silnorękiego strongmana nie przestraszył się w końcu zawodnik z Litwy i tak udało się zakontraktować go do walki z legniczaninem. Tomas Vaicickas waży 110 kg i mierzy 182 cm.

Ma ujemny rekord walk, ale żadnej z przegranych nie oddał łatwo. Walczył na galach na Litwie, Estonii i Anglii.

Reklama

Nie jest być może najlepszym litewskim zawodnikiem MMA w wadze ciężkiej, ale na pewno ma dużo większe doświadczenie od Kowalczyka i może stawić mu twardy opór. Polak z pewnością nie może go zlekceważyć.

"Tyberian" już kilkukrotnie był przymierzany do debiutu w MMA, ale albo wycofywali się rywale, jak choćby Marcin Najman, albo pojedynki nie dochodziły do skutku, jak choćby ten z "Pudzianem" w Anglii.

Ostatecznie zawodnik sportów siłowych zainauguruje karierę w MMA na Fight Exclusive Night 3 we Wrocławiu. Czy pójdzie śladem Pudzianowskiego? Na pewno możemy spodziewać się sporych emocji!

Dowiedz się więcej na temat: Tyberiusz Kowalczyk

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje