Reklama

Reklama

Starcia gigantów w Łodzi! Tak gorąco na KSW dawno nie było

Odliczamy godziny do gali KSW 24. W łódzkiej Atlas Arenie będzie gorąco! O pozostanie w biznesie powalczy Mariusz Pudzianowski. Karol Bedorf lub Paweł Nastula zostanie mistrzem federacji w wadze ciężkiej, a to tylko dwa z ośmiu ciekawych pojedynków, jakie czekają kibiców sportów walki.

"Pudzian" doskonale zdaje sobie sprawę ze stawki rewanżowego starcia z Seanem McCorklem. Na poprzedniej gali KSW "Big Sexy" w dwie minuty zmusił Mariusza do poddania. Teraz chce pokonać go po raz drugi z rzędu, bo jak sam podkreśla "nie ma nic przeciwko temu, żeby wyrzucić go z tego biznesu".

Reklama

Ewentualna porażka znacznie osłabiłaby pozycję Pudzianowskiego w federacji KSW. Z wizerunkowego punktu widzenia najlepsze co może spotkać utytułowanego siłacza to efektowne zwycięstwo przed czasem, ale o to będzie trudno. McCorkle to rutyniarz i podobnie jak "Pudzian" z pewnością "tanio skóry nie sprzeda".

Spory ciężar będzie spoczywał również na barkach Pawła Nastuli i Karola Bedorfa. Legenda polskiego judo i "Coco" powalczą o pas mistrza KSW wagi ciężkiej. Faworyt? Ciężko jednoznacznie wskazać...

Doświadczenie Nastuli nie robi wrażenia na Bedorfie. "Nie walczymy w judo, walczymy w MMA i ja jestem na taką walkę przygotowany. Wiem o nim wszystko, znalazłem wiele luk w tym, jak walczy, będę chciał je wykorzystać" - podkreśla Bedorf.

Pewny swego jest także jego rywal. Nastula sprawia wręcz wrażenie, jakby lekceważył Bedorfa, ale to tylko gra. "Czy to będzie moje największe wyzwanie w MMA? Nie. Największe było w debiucie. Po trzech miesiącach treningów wyszedłem do numeru dwa na świecie (na gali Pride Nastula walczył ze znakomitym Antonio Rodrigo Nogueirą)" - zaznacza mistrz olimpijski.

Rewanżowy bój z Jayem Silvą stoczy Michał Materla. Mistrz KSW w wadze średniej pas wywalczył w maju ubiegłego roku pokonując Amerykanina po zaciętym i trzymającym w napięciu do ostatniego gongu pojedynku. To była najlepsza walka MMA w Polsce w 2012 roku.

Kolejny raz kibicom sportów walki swoje umiejętności zademonstruje Karolina Kowalkiewicz. Pierwsza kobieta z mistrzowskim pasem federacji KSW zmierzy się z doświadczoną Simoną Soukupovą, która zastąpiła kontuzjowaną Jasminkę Cive. Kowalkiewicz nie będzie broniła swojego pasa w tej walce.

Wielkie emocje w stójce powinna przynieść walka Marcina Różalskiego z Pawłem Słowińskim. "Różal" odnosił sukcesy w K-1 i kickboxingu, ma również za sobą pięć pojedynków w MMA. Natomiast Słowiński to ikona tajskiego boksu i K-1. Jak tylko panowie nie uciekną do parteru, w którym nie są specjalistami, to będzie na co popatrzeć.

KSW 24 NA ŻYWO W INTERIA.PL! ZAPRASZAMY!

Karta gali KSW 24 i wyniki piątkowego ważenia:

Walka o pas mistrza KSW w wadze ciężkiej

Kat. 120 kg: Karol Bedorf (116,8 kg) - Paweł Nastula (108 kg)

Pozostałe walki

Kat. open: Mariusz Pudzianowski (124,5 kg) - Sean McCorkle (141,8 kg)

Kat. 84 kg: Michał Materla (83,9 kg) - Jay Silva (82,9 kg)

Kat. 77 kg: Borys Mańkowski (76,8 kg) - Ben Lagman (76,9 kg)

Kat. 54 kg: Karolina Kowalkiewicz (53 kg) - Simona Soukupova (53 kg)

Kat. 110 kg: Marcin Różalski (103,3 kg) - Paweł Słowiński (109 kg)

Kat. 66 kg: Anzor Azhiev (66,1 kg) - Artur Sowiński (66,2 kg)

Kat. 70 kg: Mateusz Gamrot (70 kg) - Andre Winner (70 kg)

DJ

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje