Reklama

Reklama

Pudzianowski: Na walkę o pas muszę jeszcze poczekać

Mariusz Pudzianowski potrzebował zaledwie 27 sekund, by znokautować Brazylijczyka Rollesa Gracie na gali KSW 31, która odbyła się 23 maja w Ergo Arenie na granicy Gdańska i Sopotu. "Na walkę o pas muszę jeszcze poczekać" - mówi jednak były strongman

"Żeby do czegoś takiego dojść, trzeba ciężko popracować. Zaczęliśmy przygotowania od stycznia. Razem z Robertem Złotkowskim opracowaliśmy cztery akcje i powtarzaliśmy je setki, jeśli nie tysiące, razy" - powiedział Pudzianowki po zwycięstwie.

Polak przed starciem z Brazylijczykiem zwracał uwagę, że przeciwnik ma "dziurawą stójkę".

"Żeby taką dziurę wyłapać, trzeba wyczekać do odpowiedniego momentu i "podpuścić" rywala, aby ten opuścił ręce. W ostatnich swoich trzech, czterech walkach wszyscy widzieli, że chcę uderzać i obalać każdego. Obalałem i okładałem na dole, jak się już przewrócił. Teraz chciałem "podebrać" mu nogę, to było markowanie, a zadałem mu cios z góry na głowę, potem było trzymanie ręki przy brodzie i wreszcie zamachowy" - tłumaczył Pudzianowski.

Reklama

"Wiedziałem, że jeżeli cios dojdzie do brody, to już będzie po wszystkim. Jak już go trafiłem i widziałem, że zawodnik się zatoczył, to chciałem go dobić na dole, ale sędzia przerwał w dobrym momencie" - dodał.

Czy "Pudzian" spodziewał się, że trening, o którym mówiłm tak szybko da efekty, w postaci nokautu?

"Byłem przygotowany na pełen dystans, bo tak toczyłem ostatnie walki. Po takich trzech rundach wychodzi się dosłownie na czworakach albo ledwo, ledwo dochodzi się do szatni i byłem na to przygotowany. Nie myślałem, że dzisiaj coś takiego mi wyjdzie. Technika była trenowana, a że miałem trochę szczęścia i przeciwnik dał się złapać na 'plewy", to go złapałem" - stwierdził Pudzianowski.

To było dziewiąte zwycięstwo Polaka w karierze (przy trzech porażkach). Czy to już czas, aby powalczyć o pas?

"Nie mnie oceniać na jakim poziomie jestem. Niech to zrobią widzowie i eksperci MMA. Ja uważam, że aby zasłużyć na walkę o pas, to muszę jeszcze poczekać" - powiedział Pudzianowski.

Mariusz następną walkę stoczy za granicą. Będzie to 31 października w Londynie.

W głównej walce wieczoru gali KSW 31 Michał Materla pokonał Tomasz Drwala i obronił pas w wadze średniej.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje