Reklama

Reklama

MMA-VIP. Radni Wielunia zgodnie zagłosowali przeciw organizacji gali Najmana

W Wieluniu wciąż trwa spór w kwestii organizacji w tej miejscowości gali MMA-VIP, za którą stoi Marcin Najman. Jej orędownikiem jest burmistrz Paweł Okrasa, natomiast radni miejscy solidarnie sprzeciwili się tej imprezie sportowej. W czwartek rano jednomyślnie zagłosowali oni za wycofaniem się Wielunia z roli gospodarza gali, o czym na Twitterze poinformował Krzysztof Stanowski.

MMA-VIP to obecnie bez wątpienia najbardziej kontrowersyjna gala mieszanych sztuk walki w Polsce. Całe zamieszanie wokół tej organizacji pojawiło się w związku z faktem, że jakiś czas temu Marcin Najman oznajmił, iż jej nowym "bossem" został Andrzej Zieliński ps. "Słowik", dawny przywódca gangu pruszkowskiego, jednej z najgroźniejszych polskich organizacji przestępczych lat 90.

Sprawa ta wywołała oburzenie, a głównym oponentem zorganizowania MMA-VIP 4 został dziennikarz Krzysztof Stanowski, który w swoich kolejnych materiałach podkreślał wszystkie przewiny "Słowika". Pierwotnie walki miały zostać zorganizowane w Kielcach, ale miasto wycofało się ze swoich planów. Nowym gospodarzem został Wieluń w woj. łódzkim.

Reklama

MMA-VIP 4. Radni Wielunia jednomyślni. Nie chcą gali firmowanej nazwiskiem "Słowika"

Wygląda jednak na to, że wśród lokalnych polityków za urządzeniem gali jest w zasadzie tylko burmistrz Paweł Okrasa, który już kilkukrotnie zdążył się tłumaczyć - często w dość kuriozalny sposób - ze swoich decyzji. Przeciwko MMA-VIP 4 wystąpili za to solidarnie wszyscy wieluńscy radni.

Jak poinformował bowiem na Twitterze Stanowski, w czwartkowe przedpołudnie 21 radnych (na 21 głosujących) przyjęło uchwałę zobowiązującą Okrasę do wycofania się z umów zawartych z organizacją Najmana. Pytanie jednak brzmi, czy burmistrz zastosuje się do takich ustaleń?

MMA-VIP 4. Krzysztof Stanowski i Marcin Najman spotkali się z Pawłem Okrasą

Jeszcze w środę zdawał się być nieugięty - na specjalnym spotkaniu gościł zarówno Marcina Najmana, jak i Krzysztofa Stanowskiego. Relacja z tego zdarzenia odbiła się szerokim zainteresowaniem w internecie.

Gala MMA-VIP 4 miałaby się odbyć w wieluńskiej hali widowiskowo-sportowej 5 marca.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy