Reklama

Reklama

MMA. Conor McGregor ogłosił zakończenie kariery

Conor McGregor ogłosił zakończenie kariery. Swoją decyzję przekazał za pośrednictwem mediów społecznościowych, dziękując też matce.

Irlandczyk ma 31 lat. Zawodową karierę rozpoczął w 2008 roku. Do tej pory stoczył 26 walk, z których 22 wygrał. 19 pojedynków kończył nokautem.

Był pierwszym zawodnikiem w historii, który jednocześnie dzierżył dwa pasy mistrzowskie UFC. Zdobywał tytuły w kategorii piórkowej i lekkiej.

Zdecydował się na bardzo kasowy pojedynek bokserski. W 2017 roku zmierzył się z Floydem Mayweatherem jr. Stary pięściarski mistrz nie dał Irlandczykowi szans i zakończył walkę przed czasem w 10. rundzie.

Po tej porażce McGregor wrócił do MMA i tam też stoczył hitową walkę. W październiku 2018 roku zmierzył się z Chabibem Nurmagomiedowem. Rosjanin poddał go w czwartej rundzie.

Reklama

Później Irlandczyk wyszedł do oktagonu jeszcze raz. 18 stycznia w walce wieczoru gali UFC 246 już po 40 sekundach znokautował Donalda Cerrone.

Okazało się, że był to jego pojedynek. McGregor za pośrednictwem mediów społecznościowych ogłosił bowiem zakończenie kariery.

"Cześć, postanowiłem przejść na emeryturę. Dziękuję wszystkim za niesamowite wspomnienia! Co to była za jazda" - napisał na Twitterze Irlandczyk.

Do postu dodał zdjęcie z mamą. Podziękowania skierował też w jej stronę.

"To zdjęcie przedstawia mnie i moją mamę w Las Vegas po jednej z moich zwycięskich walk mistrzowskich. Wybierz dom swoich marzeń, Mags kocham cię! Czegokolwiek zapragniesz będzie twoje" - napisał.

Co ciekawe gwiazdor UFC deklarował zakończenie kariery już dwukrotnie. Pierwszy raz w kwietniu 2016 roku, a następnie w marcu 2019 roku. Za każdym razem wracał. Wydaje się, że tym razem do powrotu mógłby go zmusić jedynie rewanż z Nurmagomiedowem. Oczywiście zgadzać musiałby by się też finanse.

MP

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama